Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » What means that? What does it...

What means that? What does it mean? Mi a különbség a két kérdés között?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 03:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak szomagyarazatnal tudom ezt elkepzelni; az elso amikor megvan a leiras es a szo erdekel, a masodik meg mikor megvan a szo, es a jelentese erdekel.

What (word) means "concerned exclusively with oneself"?

What does selfish mean?

Esetleg egy olyan mondatba ferne meg bele az elso, hogy

I've bought something what means nothing to me.

2010. ápr. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"What means that?": itt a 'what' az alany, tehát kb. azt jelenti, hogy "Mi jelenti ezt?". (persze ha feltételezzük, hogy a sztenderd angolnak megfelelő nyelvtannal képezték a mondatot)


"What does it mean?": itt a 'what' az ige vonzata, és nagyon egyszerűen azt jelenti, hogy "Ez mit jelent?"

2010. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. ápr. 26. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen mondatot te nemigen olvashattál, hogy "What means that?", mert ilyen gyakorlatilag nincs. A kérdő mondatot hacsak nem az alanyra vagy annak mennyiségére kérdezünk, de annak itt szinte nulla a valószínűsége, segédigével képezzük. Valamilyen más mondatpárnál lenne értelme az ilyen szembeállításnak, pl Who likes Sarah? Who does Sarah like?
2010. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, h az előbbi válasz adója tanár-e vagy sem, de én pont nemrég tanultam, h ha alanyra kérdezünk rá és nem eldöntendő a kérdés, akkor nem kell segédige a mondatba. Pl: Répa means carrot. - What means that? Szóval szerintem helyes a mondat.
2010. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarul tudsz, kedves? "A kérdő mondatot hacsak nem az alanyra vagy annak mennyiségére kérdezünk...segédigével képezzük." Esetleg a "hacsak nem" kifejezés okoz számodra gondot? Ez esetben fordulj egy értelmező szótárhoz. "Mi jelenti azt?" ilyen mondat normális beszédben nincs.
2010. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!