Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a könnyebben tanulható...

Melyik a könnyebben tanulható nyelv? Az angol vagy a spanyol?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 22:38
 1/9 anonim válasza:
67%
Én úgy gondolom, hogy az angol, mivel az jóval kifejezésképtelenebb és szűkebb a szókincse mint a spanyolnak. Emellett angollal nap mint nap találkozhatsz, spanyollal meg csak egyes országokban. Ez egy ismerősöm beszámolója, saját tapasztalatom nincs a kettő nyelv tanulhatóságának különbségéről.
2010. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

attól függ melyiket tanulod először.

ha beszélsz angolul, akkor már szinte spanyolul is, ha megtanulod az alapvető szabályokat. a legtöbb szavuk ugyanis ugyanaz, csak más végződéssel.


én 10 nap alatt úgy megtanultam spanyolul, hogy hüledeztek rajtam, hogy ne mondjam már, hogy csak 10 napja tanulom.

tehát szerintem a spanyol pofon egyszerű. az angol után mindenképp.

2010. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanolyanok. Elvileg egy magyar számára az angolnak nehezebb az írása és kiejtése, meg a hallás utáni szövegértés. A spanyolnak bonyolultabbak az igéi, több a rendhagyó alak. Mind a kettő pofonegyszerű nyelv. Angol után nagyon könnyű megtanulni spanyolul (a fél szókincs közös, a nyelvtan kb. ugyanaz). Előbb az angolt kell megtanulni, mert sokkal hasznosabb, a spanyol inkább hobby, mint hasznos befektetés. Ha tudsz angolul és spanyolul, akkor a francia és a portugál is kismiska lesz utána, de az olasz is könnyű lesz.
2010. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
37%
Hát az angol mindenképp könnyebb...:) Én most vok középsulis..angol után spanyolt tanulok második nyelvként...A spanyol bonyolultabb vmikben.pl az igeragozásban...mert több múlt idő van...és mindig máshogy ragozod ugyanazt az igét...jo van arra is szabály...de van sok kivétel is...magyarról spanyolra fordítani sem könnyű...jó persze mindenkinek más...meg h mien tanára van.h tanulja..mien szorgalmas..stbstb..:):D
2010. ápr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

a spanyol fél szókincse angol,

a nyelvtan pedig az oroszéval szinte egyenlő.

2010. ápr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

"a spanyol fél szókincse angol"

Te most angolul, vagy spanyolul nem tudsz?

2010. ápr. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

1.10

"a spanyol fél szókincse angol"

Te most angolul, vagy spanyolul nem tudsz?


olvasd el a 22.56-os válaszomat és akkor megtudod.

2010. ápr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha jót akarsz magadnak, akkor az angollal kezded. Anélkül ma már funkcionális analfabétának számít az ember.
2010. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amelyik jobban felkeltette az erdeklodesedet!!!!!! Ezt viccen kivul mondom...Amugy sztm angolt tanulj mert azt beszelik mindenhol...En Canadaban elek es 1.5 evig fogunk itt tartozkodni...addig is probalom anyanyelvi szinten elsajatitani ha birom...Aztan amikor az megvan johet a spanyol de az mar csak azert mert annyira gyonyoru nyelv...es ezaltal jobban ram ragad mert szeretem s erdekel :D:D:D Amugy ezt csak ugy megjegyzesken mondom hogy a magyarnal szebb nyelv nem kell nem hangzasa miatt....hanem mert annyira ki tudod magad vele fejezni...Az angollal eleg nehez magadat kifejezni foleg mert minden szonak rengeteg jelentese an-.- szal...Nem tom nekem az angol nem jott be csak..azert tanulom mert kint elek..s mert Vilag nyelv!!!!!!!! Szinte mar ugy kell mint egy darab kenyer
2010. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!