Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szörnyű a német tanárom, nem...

Szörnyű a német tanárom, nem tanulunk semmit. Pedig nagyon szeretném tanulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy én 4-es korom óta tanulom a német nyelvet. 8-ig kitűnő voltam belőle, és szerettem is nagyon. Viszont most, ahogy átkerültem gimnáziumba, egy 9 fős csoportban tanuljuk a nyelvet. Viszont ezzel a tanárral egész évben nem írtunk semmit a füzetbe, nem magyarázza el a dolgokat, ha rákérdezünk, hozzánk vágja, hogy "mi az, hogy nem értitek, pedig biztos tanultátok már ezt általánosban." Közbe meg nagyon sok mindent nem.

Multkor rákérdeztem, hogy fogunk-e írni füzetbe, vagy valami, és azt mondta, hogy nem tervezi. Amikor a többiek témazárót írtak, én hiányoztam, és kérdeztem, hogy bepótolom-e, erre annyit mond, hogy neki már még egyszer nincs kedve összeállítani a dolgozatot.

Pedig erre nagyon tanultam, mert az általános iskolai füzeteimből kiírtam mindent, amit itt vettünk, átnéztem, újratanultam. És nem íratja meg velem.

Már a csoportban eddig aki szerette a nyelvet(mint én), az már megunta. Semmi kedvünk ennél a tanárnál nyelvet tanulni.

És most lehet, hogy hozzám vágjátok, hogy márpedig nem a tanár a hibás, de nem tehetünk róla, hogy így nagyon nehéz, hogy ő nem segít.

És most az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek, ha így már semmi kedvem tanulni a nyelvet ennél a tanárnál, viszont alapból nagyon vágyok rá, hogy ugyanúgy 5-ös legyek belőle, mint eddig. Hogyan csináljak hozzá kedvet?

Bocsi, hogy hosszú lett.


2010. ápr. 23. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt: 15/L
2010. ápr. 23. 20:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg az osztályfőnökötökkel, írjatok egy petíciót az igazgatótokhoz, hogy leválthassátok a tanárotokat. ondolom nem egy német tanár van a sulitokban.
2010. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az nekünk is az eszünkben volt, de megkérdeztünk pár olyan diákot a suliból, akinek az osztálya már akart lecserélni tanárt, és senkinek sem cserélték le.... sajnos. Ha meg nem sikerülne a lecserélés, akkor meg a tanár folytatná egyre jobban a szívatását.. :(
2010. ápr. 24. 08:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekünk is idióta a német tanárunk, nálunk legalább 10percet késik minden óráról, kajakra beleköt az emberbe minden sz@rért, és nem igazán tanít semmit, mert nincs kedve hozzá, de dolgozatokat azért írjál... Tehát el bírom képzelni, milyen lehet neked... Akkor titokban próbáljatok meg beszélni az oszitokkal, hogy ne mondja el a tanárotoknak, és kérdezzétek meg, hogy milyen megoldást tudnátok találni a problémára. Írd már meg légyszíves, hogy melyik suliba jársz, mert ahogy leírtad, nagyon hasonlít az én tanáromra.. Ha itt nem akarod, akk privátba.
2010. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát így is csak egy baj van... Az osztályfőnökünk a másik legszörnyűbb tanár. És ezt most tényleg nem azért mondom, mert hogy az összes tanár szar, de a miénk, olyanokat csinál, hogy pl.:

már gólyatáborba megmondta, hogy nem visz el minket 2 napos kirándulásra, mivel már az egyik osztályával megszívták, hogy másnap esett az eső. De most könyörgöm, mi köze van annak az osztálynak a mi osztályunkhoz, és az időjáráshoz? Az osztálypénzből csak a tanárokra költ, mert olyan tanároknak is vetet velünk több 1000 Ft értékben ajándékot, aki nem is tanít minket... Most a héten voltak az iskolában ilyen ünnepségek, és nem mondott róla semmit, ha meg rákérdeztünk, csak húzta a száját, és folytatta az előző mondandóját.

Szörnyű... Ebből csak azt akartam kihozni, hogy hiába szólnánk neki, nem segítene... :(


Amugy annyit megmondok, hogy egy egri iskola. Ha ez nem egyezik, a többi úgysem fog:)

2010. ápr. 24. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Önállósítsd magad, forgasd a nyelvkönyvet, és a nyelvtant. Ha valamit nem értesz, akkor szívesen segítek.
2010. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam, hogy itthon az általános iskolai füzeteimből tanulok, és/vagy neten. De azért idegesít ez az időpocsékolás, hogy feleslegesen járunk be az órára:(
2010. ápr. 24. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!