Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga? Euro,...

Melyik nyelvvizsga? Euro, Telc vagy ECL?

Figyelt kérdés

Szeretném letenni a középfokot de nem igazán tudom elkülöníteni a dolgokat.(melyik része melyiknek könnyebb/nehezebb)

Szóval: hallás után jól értem a szöveget, beszéddel nincs nagy gondom (megértetem magam ^^), a nyelvtant meg tudom tanulni de rezeg a léc, szövegértés jól megy, viszont olyan hogy levélírás meg fogalmazás.... sikítófrász kerülget tőle :D

Feladatmegoldásban gyorsan haladok, nem szöszölök és átugrom az idegen szavakat.


Ilyen "adottságokkal" szerintetek melyiket lenne érdemesebb? Sulink Euro vizsgahely így nem kéne utazgatni, mondjuk ez nem igazán szól bele..


Előre is köszi :)


2010. ápr. 21. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
TELC tróger könnyű!
2010. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

"TELC tróger könnyű!"

Szerintem menj vissza a politika topikba, és ott oszd az észt.

2010. ápr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
hát telcet nem javaslom,mert szerintem nehéz, én euróra megyek, az nem olyan nehéz, csak gyorsnak kell lenni mert ilyen szövegértés meg hasonló csak 10 perc levél meg mindenhol van, még az ECL se rossz, de ott a magno nagyon nehéz
2010. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Most hoztam haza a TELC angol kompex középfokú bizonyítványomat. Közel 90% lett. Én csak ajánlani tudom!


Szóval:

Szóbalije egyáltalán nem nehéz.

Írásbelit nagyon jól be lehet gyakorolni a próbatesztekkel, nyelvtani részt is. Nem a, b, c, teszt, hanem szövegbe szavakat kell illeszteni megadott szavak közül.

A levélírásnak is be lehet gyakorolni a sémáit, ráadásul még választhatsz is 2 téma közül.

Általában vagy panaszlevél, vagy pályázat, vagypedig állásra jelentkezés, vagy valami esemény szervezése. Megvannak hozzájuk a sablonok, és a formaságok, ha azt megjegyzed, már fél siker, fogalmazás nélkül.

:)

2010. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a szövegalkotás nem megy, nem ajánlom az Eurot, mert abban elég sok van. Kell írni egy levelet,illetve egy hosszabb élménybeszámolót/kritikát és hasonlót. Alapvetően amúgy nem nehéz, csak tényleg gyorsnak kell lenni. A másik kettőt nem ismerem.
2010. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
keress neten teszteket mindháromhoz és könnyebben el tudod dönteni melyik fekszik neked. Levél mindegyiken van szal azt nem tudod megúszni sehogy. Nekem Telc van. Igaz csak alap, de közép se olyan nehéz. Tanárok szerint is az a legkönnyebb a jelenlegiek közül. Én csak ajánlani tudom
2010. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!