Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet felsőfokú angol...

Hogyan lehet felsőfokú angol szókincset fejleszteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy már voltam c1 angolon tavaly, minden vizsgarészem 70-80% lett, kivéve a Listening, az 32. Azért lett ilyen rossz, mert ott nem tudtam kiküszöbölni, hogy nincs szókincsem. A hallásértésem jó, a saját szintemen. Viszont muszáj most október végén letennem a felsőfokút.

Annyira sok a lemaradásom, hogy nem tudom hol kezdjem. Igazából 6 éve nem hallottam szinkronosan filmet/sorozatot, mégis iszonyat kimaradások vannak a szókincsemben. És fogalmam sincs, tanár nélkül ezt hogy kéne.

Nyelvvizsgát is ajánlhattok, ha ebben lenne jó tanácsotok, nagyon szívesen fogadnám! Eurot csináltam múltkor, de jelenleg bizonytalan vagyok benne.

Nagyon köszönöm, az álmom múlik rajta, enélkül nem juthatok be az egyetemre, és anyukámnak is borzalmasan fontos, meg persze nekemis.

Köszönöm előre is:)


2016. júl. 31. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
vannak ilyen felkészítő kiadványok, de szerintem mindenféle témában olvashatnál újságcikkeket (környezetvédelem, gazdaság, globalizáció, elnökválasztás stb.) szókincs tutira fog bővülni. Meg tankolj fel phrasel verb-ökkel...
2016. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvasni kell. Sokat.
2016. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.
2016. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. az adott nyelvvizsga (telc,ecl,bme, etc..) felkészítőkönyvét csináld meg

2. nézegess hasonló kérdésekre adott válaszokat, rengeteg van, hasznosak lesznek

2016. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ecl a legkönnyebb amúgy a nyelvvizsgák közül, főleg a listening
2016. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2016. aug. 2. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!