Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! én úgy tanultam,...

Angolosok! én úgy tanultam, hogy magánhangzóval kezdődő szó előtt az "an" határozatlan névelőt használjuk, nem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

viszont sokszor látok angol nyelvű szövegben másfajta alkalmazást, pl éppen pár perce olvastam: I just cant believe he'd risk his life and meal just for a ego-based "fair fight".


nem úgy éenne, hogy for aN ego-based fight?

vagy ez valamilyen amerikai nyelvhasználat/rétegnyelv?


2010. ápr. 16. 23:42
 1/8 anonim válasza:
lehet el lett irva..ők is hibázhatnak..
2010. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"viszont sokszor látok angol nyelvű szövegben másfajta alkalmazást"


nem ez az első alkalom, hogy ilyet látok, sőt elég gyakran. ezért gondolom, hogy nem elírás.

2010. ápr. 16. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen én is így olvasom. Nem tudom miért lehet, nem hiszem, hogy ennyiszer és ennyien elrontanák.
2010. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem azért írta így, mert "a fight" a helyes, és a fight-tal egyeztette a névelőt. Másrészt: az "a ego" nem mindenki számára hangzik furcsán, mert egyesek [ei]-nek ejtik az "a" határozott névelőt.
2010. ápr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan publikálnak a neten angolul, nem csak angolok, így bőven akadnak nyelvi hibák. Amikor ilyet olvasol, nézz utána a honlapnak, hogy milyen országból származik.
2010. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A kiejtéstől is függ, hogy a, vagy an kerül a szó elé. Pl. a hour szó mássalhangzóval kezdődik, mégis an van előtte, mert 'áuör' nek ejtik. Amit meg te írtál be példának szerintem szimplán elírás, de javítson ki valaki, ha tévedek!
2010. ápr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta Angol szleng, amely az irásmódban is megljelenik. Ez olyasmi mintha nálunk azt mondanák hogy "A" nagy ő. Pedig úgy mondanánk hogy az ő. Egyfajta mérték rendszer. Kiemeli a fotosságot és magasabb helyre helyezi azt. :)
2010. ápr. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kiejtestol is fugg, ezt kiejtve nem feltetlen kell oda az az n
2010. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!