Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el itthon...

Hogyan kezdjek el itthon angolul tanulni?

Figyelt kérdés
Folyton tervezem, hogy elkezdem tanulni, de sosem tudom, hogy hol kezdjem. Szavakat tanuljak, nyelvtant, kifejezéseket? Tudnátok segíteni, nektek hogyan sikerült? Jelenleg nagyon alapszintű tudásom van. Már nagyon sokat keresgéltem neten a témában, sok angol tanulós oldalra regisztráltam, de az ingyenes anyag nem elég semmire. Időm az van bőven. Remélem tudtok segíteni. Saját tapasztalatokat, sikerélmények szívesen olvasnék :)

2016. jún. 30. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad sok felé. fogsz egyetlen könyvet és abból haladsz szépen leckénként. nyilván lesz abban nyelvtan is és szavak is, csak haladj, aztán szedegeted magadra a dolgokat folyamatosan.
2016. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ő iszonyú sokat segített, amiket ír, amiket ajánl, szerintem szuper.


[link]

2016. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 évig tanultam angolt, változó eredménnyel, hol 5 voltam, hol 2.

Aztán évekkel később kezdtem el vele megint foglalkozni a nyelvvizsga miatt.

Ez azért fontos, mert szerintem teljesen más felkészülni egy nyelvvizsgára meg tényleg megtanulni a nyelvet.

Mivel volt rálátásom a 4 év miatt meg ismerősökkel átbeszéltem, hogy mi az ami fontos a vizsgára, így nekiálltam egyedül.Első körben beszereztem pár könyvet, munkafüzeteket, aztán párhuzamosan haladtam, mindegyikben végigcsináltam a present simple-t stb, szal az igeidőket vettem át, de nem sajátítottam el az összeset profi szintre(volt pár, amit nem értettem).

Aztán jöttek a különböző szerkezetek, tehát a would/need/must(amiket egyébkén a vizsgán se tudtam volna jól használni, sőt a wouldot máig nem értem, de nem is érdekel már).A szókincsemet meg az értő olvasást bookwormsökkel fejlesztettem, valamint beszereztem itt is olyan könyvet, ami összefoglalta a leggyakoribb 1000 vagy 2000 szót(igazából ha van egy jó szókincsed, akkor kb nyert ügyed van).

Én nem javaslom, hogy angol oldalakon olvasgass(meg filmeket nézz), mert csak összezavar, hogy minden második szavuk valami szleng(vagy például volt olyan, hogy angol oldalról töltöttem feliratot, aztán az összes! kérdőmondatot úgy tették fel, mintha kijelentés lenne, tehát semmi "do" használat, hanem do you know helyett, csak you know?).Tehát a nyelvkönyvekben jóval hivatalosabban fogalmaznak és a vizsgán is javarészt az van.Aztán elkezdtem kifejezetten a vizsgára készülni, akkor váltottam BME meg Telc féle gyakorló vizsgakönyvekre.Ment a behelyettesítés, a levélírás, hallgattam zenéket, amikhez töltöttem lyrics-et.Van olyan könyv is, hogy 1000 kérdés-1000 válasz, az is nagyon király.

A vizsgaközpontok oldalán is szép számmal vannak tesztek, de arra figyelni kell, hogy patkányok és azok könnyebbek.Úgy mentem el vizsgázni, hogy tudtam, hogy nehezebb lesz, de még így is megleptek, sőt kevés volt az idő, nem is értettem az egészet, úgy elment hogy jaj.

Itthon meg mindig időben végeztem, érdemes próbavizsgákat csinálni már itthon is.

Egyébként úgy gondolom, hogy sikerült egy közepes vizsgát kifognom(van egy olyan urban legend, nem tudom mi igaz belőle, hogy központilag nézik, hogy mennyi ember megy át, aztán ha már sok, akkor behúzzák a féket, ha meg kevés akkor lazítanak rajta, ismerősöm úgy ment át szóbelin, hogy csak néztem, hogy te???Nem is tagadta, hogy aznap kb dobálták a bizonyítványokat kifelé).

Végül úgy jöttem ki mindkétszer, hogy na hát ez most tényleg vagy meg van, vagy nincs, mert már akkor tudtam, hogy voltak hibák, amikor kevertem ezt meg azt, de azt is tudtam, hogy na most ennyi miatt még nem fognak elhúzni.

Igazából attól tartottam, hogy valamelyik nem lesz meg a 40%.

Szerencsére 70-80% között teljesítettem.

2016. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző, az élő nyelvtől nem kell tartózkodni. Az A nyelv, nem a nyelvkönyvek sohasemvolt steril világa. Ha a mindennapokban a társalgási rétegnyelvben úgy mondják a do you know-t, hogy you know, akkor az az élő nyelv. Az azért nem igaz, hogy minden film minden második szava szleng, szélesebb palettáról kell válogatni a filmeket. De aki az angolt igazán tudja, az mind filmekből és mai olvasmányokból tanult, nem nyelvkönyvekből.
2016. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 3. 23:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tartózkodom tőle, de egy érettségin se lehet azt írni, hogy "szal" meg "mivan?", mert levonják a pontot.

Egyébként ma néztem egy videót, pont erről beszél a nő, hogy aztán kint pont leszarják az egészet és úgy beszélnek, ahogy kedvük tartja.


https://www.youtube.com/watch?v=ecY7eibXNa0

07:20-tól van a lényeg.


Egyébként ez a videó sokak kedvencét, köztük az enyémet is tárgyalja, a present perfectet meg a past simple-t.

Aztán tök jó, hogy a végén elmondja, hogy nem is használják igazából.

Na, hát hidd el, hogy rajtam nem múlt volna, én ennek csak örülök(most már, mert például igen, ez tipikus filmes/be/összezavarós mondat, mert ezeken is kiakadtam anno, hogy na ez is most mi?öszvér szerkezet, de annak idején láttam cifrábbat is, még itt se tudta senki, hogy mi akar lenni:D)

Szal nem olyan egyszerű ez.


Jah és kérdező, még valami:


[link]


Ide a keresőbe írd be, amit szeretnél gyakorolni, példuál rendhagyó igék és már tanulhatod is egy kis játékkal kombinálva.Múltkor kimaradt.

2016. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az érettségin nem azért nem lehet azt írni, hogy szal meg valszeg, mert az érettségi az olyan magasztos dolog, hanem azért, mert a feladat esszéírás. A stílust a műfajhoz igazítjuk. A B2 nyelvvizsgán ritkán kell magánlevelet írni, hanem hivatalosat kell, annak a stílusába nem fér bele a szleng. De ha az lenne a feladat, hogy írj üzenetet osztálytársadnak, akkor simán beleférne. De nyelvet különben se a vizsgáért tanulunk, azt csak úgy mellékesen letesszük, ha már úgyis tudjuk, hanem a nyelv használatának céljával.
2016. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó, de én nem csak a levélírásról beszélek, hanem mondjuk a beszélgetésről is.

Külön van olyan szempont a javításnál, hogy nyelvhelyesség.

2016. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!