Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franci vagy az olasz nyelvet...

A franci vagy az olasz nyelvet könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz egy egészen KEVÉSSEL egyszerűbb. A franciában csak a kiejtés "nehéz", lényegében emiatt franciául kb. fél vagy egy nappal tovább tart megtanulni :)


A francia kiejtés híres "nehézsége" annyi, hogy van benne két magánhangzó (nyílt O és nyílt Ö), amiket nehéz kiejteni. Ezek közül az egyik az olaszban is megvan.


A francia helyesírás nem mindig következetes (az olasz sem), ez okoz némi nehézséget. Egyébként mind a kettő a legegyszerűbb nyelvek közé tartozik.


További különbség, hogy a francia mérhetetlenül hasznosabb az olasznál.

2010. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Mostmár teljesen össze vagyok zavarodva :) nemtudom mit tanuljak. De először az angol legyen meg.
2010. ápr. 17. 14:23
 13/17 anonim ***** válasza:
Európában az angol után a német a leghasznosabb, ez vitathatatlan, hiszen a német nyelvűek vannak legtöbben (Németország: 82 millió, Ausztria: 8 millió, Svájc: 4 millió) szóval szerintem egyértelműen NÉMET! Nem egyszerű nyelv, de angol után kicsit könnyebb. Szerintem ezt válaszd!:)
2010. aug. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ma 04:04


A német hasznos, de sokkal nehezebb az újlatin nyelveknél. Csak az vágjon bele, aki nem riad vissza a nehézségektől és nagyon türelmes. Nap mint nap használom a német nyelvet, de sok év alatt sem bírtam hozzászokni ahhoz, hogy ennyire homályos, nehézkes, észszerűtlen nyelv.

2010. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat, hasznosak!
2010. aug. 11. 10:47
 16/17 anonim ***** válasza:
szerintem franciát tanulj nem tudom nekem lett volna lehetőségem németet tanulni de azt nagyon nem akartam és nem bántam egyszerűen imádom az olasz órákat és a kiejtés sem nehéz kb. a 4. óra után már kitudtam következtetni az írást hallás után eredetileg franciát akartam tanulni csak az nincs ahova mentem középsuliban:S :/ de a francia sem olyan nehéz tesóm németet tanult és hát nem volt tőle elragadtatva sokkal másabb az"állaga" ha lehet ilyet mondani szerintem egy latin nyelvet és mondjuk németet nem lehet összehasonlítani sokkal szebb a kiejtése és mekkora jó lenne már hogy ha tudnál franciául tök különleges lenne :) tehát én francia <3 olasz <3 remélem segítettem! de valóban az angol a legfontosabb...
2010. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
jaj hát "pöttyet" elévült a kérdés bocsi xd
2010. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!