Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsgának mik...

Középfokú nyelvvizsgának mik a feltételei?

Figyelt kérdés
Kersetem Googleba is de nem találtam, hogy mik szükségesek középfokú nyelvvizsgához! Aki tud légyszíves segítsen! Köszönöm
2010. ápr. 12. 15:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Német nyelvből gondoltam!
2010. ápr. 12. 15:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Mármint, milyen eredményt kell elérni, minimálisan, hogy sikeres legyen?

Egy komplex nyelvvizsga két részből áll: írásbeli és szóbeli. Mindegyiket legalább 60%-osra kell teljesítened. Ezen a kettőn belül vannak részegységek, azokat 40%-osra legalább.

A lényeg az, hogy ha az írásbeli és a szóbeli is rendben van, és összesítve elérsz 60%-os vagy jobb eredményt, sikerrel jártál, megkapod a bizonyítványt.


Középfokú nyelvvizsgához jó, ha már elmúltál 14. Így szokás.


Egyébként az adott helyen, központnál, ahol nyelvvizsgázni szeretnél, kérdezd meg őket, van-e lehetőség próbasorokat, teszteket írni, vásárolni. Ha azokkal gyakorolsz, megismered a nyelvvizsga egyedi vonásait, mivel változhatnak a feladattípusok. Így könnyebben tudsz jobb eredményt elérni.

2010. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, így is sokat segítettél, de rosszul fogalmaztam a kérdést. Én arra lennék kíváncsi, hogy mit kell tudni hozzá Pl. múlt idő, módbeli segédigék ragozása!
2010. ápr. 12. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden igeidőt, meg egyébként is, mindent ami szükséges ahhoz, hogy beszélni tudj egy emberrel nagyobb nehézségek nélkül folyamatosan.


Próbálj hallgatni egy külfödi rádióadót, ha érted, akkor mehetsz. Ha érted az híroldalak cikkeit, a netes fórumokon tudsz beszélgetni stb, akkor jó úton jársz már..

2010. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!