Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ciki, ha Németországban, a...

Az ciki, ha Németországban, a buszmegállóban, utcán járva, németet tanulok, ahol mindenki látja?

Figyelt kérdés
Vinném magammal a tanulnivalómat és tanulnék, miközben várom a buszt, de nem ciki az, ha látják a németek, hogy ott előttük tanulom a németet, én a bevándorló?
2016. ápr. 26. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább értékelik majd, azt is el tudnám képzelni, hogy lesz aki majd segíteni próbál. -Én legalábbis megpróbálnám, ha látnám ,hogy valaki magyart tanul.-
2016. ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkàbb èrtékelik hogy tanulod a nyelvüket, ezzel is kimutatva azt hogy be akarsz illeszkedni. Ha kifogsz egy idős, egyedülàlló nènit, bàcsit, mèg beszèdbe is elegyedhet veled, esetleg segít.
2016. ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a ciki, ha nem tanulod.
2016. ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz ciki, inkább örülnek neki, hogy hajlandó vagy tanulni a nyelvet.
2016. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Le se fognak ... Németország nem Magyarország ahol Budapesten kívül (egyes helyeken még ott is) mindenhol úgy néznek rád mint egy ufóra.
2016. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Utolsóval értek egyet. Nem fogja érdekelni őket, valószínűleg észre sem veszik majd.

Szépen hangzik ez az "értékelni fogják, hogy az ő anyanyelvükkel gyötröd magad", de amikor én kinn tanultam, sajnos épp az ellenkezőjét tapasztaltam:( El is ment a kedvem örökre a német nyelvtől meg a német kultúrától is:(

De remélem, neked több "szerencséd" lesz vele.

2016. ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Én is szoktam németet tanulni, itt Németországban. Bár én már elég jól tudok, de azért még vannak ismeretlen, nehéz szavak. Pont ma is tanultam egy pár szót az általam írt szótárfüzetből, amíg vártam a buszra :) A kézírást mondjuk nehezebben tudják elolvasni, de én akkor is bátran elővenném, ha egy tankönyv lenne.
2016. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem meg bohócot csináltál magadból
aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!