Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a legkönnye...

Szerintetek melyik a legkönnyebb angol középfokú komplex nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
ECL.. 60%-ot elérni nem nehéz elérni rajta, főleg középfokon.
2010. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy a TELC
2010. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Zsigerből mondja ezt mindenki?

Kb. 1 éve, hozták fel európai szinte a nyelvvizsgákat, vagyis jóval nehezebb lett az összes.

Nincs ilyen, hogy legkönnyebb vizsga, erről a NYAK gondoskodik.

Az ecl és a telc teljesen más. Olvass néhány összehasonlítást...

2010. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem nehéz.. Viszont nem is mindig tükrözik a valós, használható nyelvtudást.
2010. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ neked melyik könnyű, hogy miben vagy jobb. Nézz feladatsorokat. TELC, ECL, DEXAM, BME
2010. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

81%: A nemzetközi követelmény csak a témaköröket korlátozza de, hogy pontosan mit pontoznak azt nem. PL. ITK-ban most is erőssen lepontozzák a nyelvtani helytelenségeket, és bármikor adnak neki olyan lakásfelujítási szöveget középfokon, hogy felsőfokon se lenne könnyű. A BME vmivel könnyebben veszi a nyelvtant, ECL-t nem ismerem, TELC mindig könnyű volt, EURO szintén könnyű, főleg a hétköznapi életben előkerűlő szövegeket nyomatja.


És biztosra tudom mondani, hogy van külömbség mivel tesóm magán tanárként németből és angol készít fel embereket nyelvvizsgára. Aki nem túl jó de kell neki a vizsga azt mindig EURO-ra vagy TELCre küldi, ITK csak azt aki megszokta vagy nagyon tudd.

2010. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit kompenzálja a könnyebb szóbeli a nehezebb írásbelit és fordítva.. Mind más, neked kell először is eldöntened 1 vagy 2nyelvűre mennél inkább..

magyarul:

1nyelvű = csak az adott nyelven kapod az utasítást, nincs benne fordítás

2nyelvű = magyar utasítások, fordítási feladat(ok)

ha ez megvan, máris szűkül a választék, oldj meg 1-1 példasort, abból látni fogod melyik a szimpibb.. aztán rendelj felkészítő könyveket, keresd meg a szóbeli témaköröket, dolgozd ki, készülj fel és menj vizsgázni

árban kicsit drágább az 1nyelvű, de ugyanúgy akkreditált, tehát pont jár érte, elfogadják a felsőoktatásban (ha nem szakmai a kikötés), munkahelyen...

mindenki arra esküszik, amit ő csinált, senki nem fogja megnézni, ahogy az érettségit, diplomát és egyéb bizonyítványokat sem.... :(

2010. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én voltam TELCEn márciusba, az írásbeli rohadt nehéz volt, a szóbeli nagyon egyszerű.

Gyakoroltam én ezerrel, megvettem a felkészítő könyveket amikbe volt egy csomó próbanyelvvizsga, és a vizsgán 625x nehezebbet adtak...

2010. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most képzeld el ha ITK-ba mentél volna..... Vitathatattlanul sokkal nehezebb lett volna. Az ITK-t szinte 1 iskola vagy tanár sem ajálja, mert ők a legnehezebbek. Ez azt jelenti van külömbség, ergó ha másra nem jó ez a kérdés arra jó, hogy kizárja hova biztos nem megy. De a TELCE-n tényleg egy totál sötét csj is átment, talán vacak a könyv (tapasztalatból tippelek a könyvre, nekem a némethez van most ITK-som, de emlékszem, hogy ennél messze rosszabbat adtak anno középfokon angolból) :/
2010. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!