Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes megprobáln...

Szerintetek érdemes megprobálnom a LEXINFO nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
sima középfoku angol nyelvizsgán voltam de ott elvéreztem mivel 90%-ban egészségügyis, környezetvédelmes szövegek vannak és abban a témakörben magyarul se tok semmit nem hogy angolul. Informatikát viszont nagyon jol vágom, windows-t office meg minden informatikai dolgot angolul használok már 8 éve, elég jo informatikai szokincsem van. de ugy gondolom hogy az általános nyelvizsga soha nem sikerülne a fennt leírt okok miatt. Ma találtam ezt a LEXINFO informatikai szaknyelvizsgát, azt írják , hogy államilag elfogadott főiskolán is elfogadják és az érettségipontszámba is beleszámít (12.-es vagyok). Ha vkinek van tapasztalata róla, tanácsa annak örömmel venném ha megosztaná velem.
2010. ápr. 7. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezzel én is megpróbálkozom :D. Hasonló cipőben járok mint te.
2010. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal az sem könnyű, nálunk a fősulin anno minden második gyerek arra ment mondván egyszerű és szakosított. De utána mind azt mondta nem volt könnyű (én nem voltam rajta én az ITK-nál vizsgáztam 10.-ben).


Ha a pontszámok miatt kellene akkor szerintem menj TELC-re, az egyszerű, volt osztálytársam aki alig tudott angolul (mert ITK-ra, BME-re, Euro-ra, és volt anno Pittmanan, annak még a tanfolyamén is és mindegyiken elbukott) és átment TELC-en. Szerintem megéri megpróbálni.


A LEXINFO nem officos szöveg, eredetileg az Mérnök Inf. szakosoknak készült (asszem van gazdaságija is mert nálunk a gazd infosok mentek oda folyton, nekik kelett szakosított). Minden esetre sok sikert hozzá, és át lehet menni a simán is, ne add fel. Vegyél egy felkészítő könyvet és utána próbáld újra (ha az orvosos szöveg nem megy akkor inkább BME-t az ITK imádja ezeket).

2010. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt mondja már meg nekem valaki, hogy érettségin milyen pontot adnak nyelvvizsgáért, mert tudtommal semmilyet.
2010. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
többlet pontot kapsz
2010. ápr. 7. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Az érettségin? Nem a felvételinél? Mert ott igen 35-öt, de az érettségi eredménybe nem hiszem, hogy beleszámít.
2010. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az érettségin kiváltja az nyelvi érettségit és megkapod az 5-ért járó pontot (lehet plus pontot is mert ez nyelvvizsga és nem érettségi). És persze felvételin is.
2010. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ne mondj butaságot.
2010. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy 5 éve nem váltja ki, ez teljesen biztos, szóval butaságot beszélsz. Ne vezeds félre a népet.
2010. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a szakmai nyelvvizsgáknak megvan az az előnyük, hogy a téma nem olyan tág és általános, hanem a szakkal kapcsolatos, ezért is szakmai

www.nyak.hu oldalon lehet egyébként megtekinteni milyen szaknyelvvizsgák vannak még

szóval, bizonyos értelemben könnyebb, mert adott a témakör, az azonban sokkal részletesebb. nézd meg a szóbeli témákat és próbálj megoldani egy írásbeli tesztet, néz meg a levelet is.. ha nem tűnik bonyolultnak, készülj fel rá.. ha az informatika irányába készülsz továbbtanulni, még hasznodra is válhat, de mint ahogy előttem is említették már, inkább az infó szakot tanulók számára készült, szóval ismeretanyagot is igényel rendesen :( de lehet ellene tenni, ha tetszik, rendeld meg a felkészítő- és tesztkönyvet és mehet a buli :)


én idegenforgalomból csinálom, valóban jobb, hogy nem kapok egészségügyi vagy olyan szöveget, amit nem is tudok hova tenni, de ebbe is bele lehet keveredni :)

2010. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok, akkor nem váltja ki, de többlet pontot kap érte (mondjuk én úgy tudtam kiváltja, nekem anno kiváltotta, 5 éve az tény, és az unotesóm teper, hogy legyen mert neki kiváltja állítólag, persze lehet csak reménykedik).
2010. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!