Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne megpróbálnom a...

Érdemes lenne megpróbálnom a TELC-et?

Figyelt kérdés
ECL B2-es nyelvvizsgámnak csak az írásbeli része sikerült. A szóbeli jó lett, a magnórólértést rontottam el, de azt nagyon. Arra gondoltam, hogy a szóbelit inkább TELC-es nyelvvizsgával ismétlem meg. Ha jól tudom kombinálhatom a kettőt, mivel egynyelvű a TELC és az ECL is. A TELC szóbeli részéről mesélne nekem valaki konkrét tapasztalatokat? Inkább a magnós részre lennék kíváncsi, hogy itt is előfordul-e szövegkiegészítés, vagy csak igaz hamis állítások vannak-e. Mert ha jól tudom régebben az volt. Valami 60%-os eredményt kell elérnem a sikeres vizsgához? És ez összesítés vagy külön magnónál és beszélgetésnél is 60%-ot kell elérni?
2009. nov. 2. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
40%-ot kell elérni részenként, és összesen kell legalább 60%-ot teljesíteni. Kombinálhatod a TELC-et az ECL-lel, de szerintem ha megvennéd az ECL szóbeli gyakorlókönyvét, sok zenét hallgatnál, tv-t és filmet néznél meg lehetne csinálni. Nem is kellene újabb témákat átnézni, próbáld meg újra, meglátod legközelebb már sikerülni fog! :)
2009. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!