Melyik angol nyelvizsga mire használható és milyenek vannak?
Mire jó? Nagyon semmire. Bizonyítéknak gondolják sokan, hogy beszéled az adott nyelvet, de ez nem igaz. Más nyelvvizsgázni és más a hétköznapokban használni. Így aztán az olyan komoly munkahelyek, ahol ténylegesen kell a nyelvtudás, felvételikor úgy is felméri maga, hogy hogy beszélsz, más helyeken meg csak a papírt nézik. Némi plusz pénzt jelenthet állami szférában, illetve a felvételinél, ha nem csinálsz annyi emelt szintűt, hogy már meg legyen a max. plusz pontod.
Nagyon kevés olyan nyelvvizsga van, amit külföldön is elfogadnak: TOEFL, IELTS, stb. (De pl. az IELTS-t két évente ismételni kell, mert lejár). Szóval ezeket érdemes célirányosan akkor elvégezni, ha fel is használod külföldi tanuláshoz, munkavállaláshoz.
Tippem nekem is a TELC. Életszerű feladatok, megvan a papír és kész. Esetleg BME, az is egész jó.
Megadott nyelvekből (ami adott szakirányban pld kutatómunkához használható lesz) beszámítják a felvételi pontszámba. Nemzetközileg elfogadott egynyelvű vizsgát külföldi egyetemeken is, ha nem eleve azon a nyelven zajlik az oktatás, mert ebben az esetben meg egyértelmű, hogy csak a nyelv magas szintű birtokában fogod elvégezni az egyetemet.
Sok munkahely a betöltendő pozíció feltételeként jelöli meg adott nyelvek ismeretét, de ritka hogy a papírt nézik. Jellemzően a munkanyelv a fő feltétel, vagyis amely nyelven a főnökkel is beszélni kell minden nap, meg amin eleve az állásinterjú is zajlani fog.
<< Nagyon kevés olyan nyelvvizsga van, amit külföldön is elfogadnak: >>
Szerintem a legtöbb nyelviskola ügyel arra, hogy nemzetközileg akkredittált vizsgapapírt adjon. Egyértelmű, hogy azt elfogadják külföldön is. Többek között ennek az a feltétele, hogy a nyelv saját rendszeén belüli szabatos, kommunikatív, rutinos használatát mérje le. Ebben az összes "nagy név" megegyezik, és már csak azért se lehet köztük elvi különbség, mert a vizsgára a feladatsort a vizsgahelytől függetlenül, titkosan kezelik és központilag adják ki. Ugye gyakorlatilag a szóbeli rész lehetne külnböző, de alapvetően az sem vizsgaközpont-függő, hanem vizsgáztató tanártól függő.
Magyarán: az adott szintű angol nyelvvizsga mindenhol egységes.
Amenyire én tudom, hivatalosan csak a Rigó utcai (Origo) központ ragaszkodik a "régimódi" rendszerű vizsgához, (kérdések magyarul feltéve, spontán nyelvhasználatot nyelvhelyességet nem vizsgál hanem helyette fordítás van mint "vizsgafeladat"; azt hazudják hogy ettől könnyebb letenni, de még pár évvel ezelőtt is arra panaszkodtak a diákok, hogy "cserébe" számukra ismeretlen specifikus témakörökkel, szakszöveggel szivatnak hogy ezzel viszont nehezebb legyen, kvázi "ellensúlyozzák" hogy különben túl könnyű volna, de ennek eredményeként a bukási arány ugyan egyezik az országos átlaggal, de hogy kit buktatnak az inkább lutri (pont ismeretlen a szakterület amit kérdeznek) mint tényleges nyelvtudás kérdése.
Az én időmben a Rigó még monopolhelyzetben arról volt legendás, hogy elsőre senkit nem engedett át, hogy mindenki kénytelen legyen (jó pénzért) pótvizsgázni, bár ezt már nyilván nem engedhetik meg maguknak ekkora konkurrencia mellett.
És az origo nyelvizsgarol mi a véleményetek?
Egyébként B2 szintet szeretném csinálni angolból.
Az Origo nyelvizsga és a telc között mi a különbség? Melyik jobb?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!