Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok ajánlani olasz tankönyv...

Tudtok ajánlani olasz tankönyveket, amik segítségével egyedül is meg tudok tanulni olaszul?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy immár második éve tanulom a nyelvet, de nagyon kevés az óraszámunk és a tanár sem valami jó. Nem tanulunk szavakat, inkább csak a nyelvtant, ergo szókincsem a nullával egyenlő. Ráadásul ahogy utóbb kiderült (letöltöttem a HelloTalkot a telefonomra és ott próbáltam beszélni egy olasz lánnyal -hangsúly a "próbáltamon"), még a legalapvetőbb kérdésekre sem tudok válaszolni....

Valami olyan tankönyvet/tankönyveket keresnék, ami(k) segítségével itthon meg tudnám tanulni a nyelvet, és hogy a jövőben esetleg tudjak tenni egy alap vagy középfokú nyelvvizsgát.



2016. márc. 19. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pierre Capretz ***** válasza:
Ha a nyelvtant nagyjából tudod, az Assimil-könnyűszerrel olaszult tudom ajánlani. Ebben rövid olvasmányok vannak hanganyaggal és magyar fordítással. Minimális feladat és nyelvtani magyarázat. Hallgasd sokat, ismételd utána a szövegeket, fordítsd le az olaszt magyarra, aztán a magyart vissza olaszra. Utána le tudod magad ellenőrizni. Egyébként vannak olyan kurzus könyvek, amikhez van a neten megoldás és magyar nyelvű szószedet (pl Progetto Italiano), de ezeken elég sok idő végigrágni magad. Mondjuk változatosabbak, mint az Assimil. Azt szokták mondani, hogy a beszédkészséget sok hallgatással lehet fejleszteni. Bármi, a szintednek megfelelő hanganyag, jó lehet erre a célra. Nyugodtan ismételgesd, mondogasd, amit hallasz, az sokat segít.
2016. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!