Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz-e? (Kreatív nyelvtanulás-...

Igaz-e? (Kreatív nyelvtanulás-Gaál Ottó módszere) Bővebben lent

Figyelt kérdés
Olvastam az újságban,hogy valaki a 0-ról kezdte az angolt és 4 hónap alatt megszerezte a felsőfokú nyelvvizsgát Gaál Ottó módszerével, a Kreatív Nyelvtanulás módszerével. Gondolom már hallottatok róla... Mi a véleményetek kamu a dolog? Hány órát kellene tanulnom naponta,ha fél év alatt meg akarom szerezni a középfokút angolból?A felsőfokút megszerezni mennyivel nehezebb?
2010. ápr. 1. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
4 hónap alatt a nulláról angolul felsőfok? Ez valószínűleg nem így volt, vagy esetleg mást sem csinált, csak tanult, de nem tudom...idő kell, hogy az ember megértse a nyelv logikáját, megtanulja a szavakat, stb., és a felsőfokú nyelvvizsga azért elég nagy dolog. Tehát sztem nem így volt, persze ez magánvélemény...
2010. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

A középfokot el lehet érni 4 hónap alatt angolból (elméletielg, de akkor csak azt tanulod és max WC-re mész ki). A felsőfok kicsitt túlzásnak tűnik, persze ha nem az első nyelv amit tanult akkor esélye is lehet (főleg ha mondjuk hollandot tanult előtte vagy vmi más hasonló nyelvet).


Biztosra tudom, hogy 6 hónap alatt magántanárral el lehet érni a közepet és 1 év a felső.

2010. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvzsenik biztosan el tudják érni 4 hónap alatt a felsőfokot.


Átlagos nyelvi képességű emberek jó módszerrel szerintem szintén, ehhez "csak" annyi szükséges, hogy 4 hónapon át mondjuk napi 15 órán át az angollal foglalkozzanak. Ehhez olyan szintű motiváltság kell, ami átlagos halandóban nincs meg. Ilyesmit azok csinálnak, illetve csináltak régen, akik kiküldetésbe mentek és néhány hónapjuk volt megtanulni egy nyelvet. Pl. külföldi egyetemre menő diákok vagy hírszerzőtisztek.


A középfok 6 hónap alatt elérhető napi 2-3 óra tanulással. A felsőfokúhoz kb. 3-4-szer annyi tudás kell, mint a középfokhoz.

2010. ápr. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah,nekem is túlzásnak tűnt a dolog.... Köszi,a válazsokat!
2010. ápr. 2. 11:50
 5/7 anonim válasza:
62%
Igaz. Nekem több nyelvből is megvan az anyag, nem szükséges hozzá tanár, az ember magától is meg tudja tanulni az adott nyelvet. Aki ennyi idő alatt letette a nyelvvizsgát annak ez volt a célja, nem csak hobbiszinten foglalkozott vele. Átlagban ezzel a módszerrel egy tanév alatt kényelmesen meg lehet tanulni egy nyelvet középfokú szinten. Ha az ember rástartol, akkor sikerül rövidebb idő alatt is.
2011. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dunpy válasza:
100%

Szia!


A kérdésedre a válasz: persze, lehetséges. Nyilván ehhez sok feltételnek adottnak kell lennie. Pl. minden idődet a nyelvtanulásra tudod áldozni, rendelkezésedre állnak a megfelelő segédanyagok, források. Rövidebb idő alatt is meg lehet jól tanulni egy nyelvet, de ehhez már anyanyelvi környezetre van szükség. A témával kapcsolatban egyébként sok blog fut a neten, érdemes böngészgetni. Gaál Ottó módszerét én magam nem próbáltam, de elég vegyes kritikákat írnak róla. Audió tanulás tekintetében mindig a Pimsleaurt szokták először, emlegetni (gúglizz rá).


Azt hogy, hány óra kell egy bizonyos szinthez, lehetetlen megmondani. Ez függ a Te képeségeidtől, a nyelv típusától, a tanulási módszereidtől és motiváltságodtól (meg még sok egyébtől, persze).


Az angol esetében azt szokták mondani, nehezebb megszerezni középfokú után a felsőt, mint a többi germán nyelv esetében (gondolok itt elsősorban a németre és a hollandra), de ez is szigorú poroszos dobozolás, ha figyelembe vesszük angolból mennyivel egyszerűbb forrásokat találni (híradások, újságcikkek, filmek, leírások, segédanyagok mindenféle szinten), már nem lehet egyértelmű rangsort felállítani.

2011. okt. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok már vele, mint rutinos nyelvtanuló, hogy szerintem a magántanár és a tanfolyamok, mind pénzkidobás. Egyszerű, de nem könnyű ezzel a módszerrel tanulni, én most oroszt fogom elkezdeni, 12 lecke egy év alatt lazán meg lehet tenni ez kb. 15-20 oldalnyi anyag. Ez után orosz adók, internet, chat és hasonlók. Nincs idő nyelvtanozni beszéd közben. Magyarul is előbb tanultunk meg beszélni, mint nyelvtanozni, szerintem nem fontos a nyelvtant tanulni, hanem csak beszélni. Ha sok pénzt szeretnék kihúzni nyelvtanárként valakiből, biztos nyelvtanoztatnék. Mindig amikor tanárral tanultam csak azt vettem észre, hogy lassú és drága, semmire nem jut idő. Eléggé gyér a szókincse, aki csak Gaál Ottózik mégis bármit el lehet mondani, amit szeretnél és ez az első lépés. Bírom amikor középfokú nyelvvizsgával külföldön megszeppennek, ez a módszer erre is jó. Másik, ha valamit nem értesz, konkrétan vissza tudsz kérdezni, ez is fontos készség. Aki meg nem élt külföldön magyar nyelvtől távol, az ezt nem érti.
2014. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!