Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Dexam...

Mi a véleményetek a Dexam középfokú nyelvvizsgárol?

Figyelt kérdés

Először jó ötletnek tűnt mer azt mondták hogy könnyű, de mások elbizonytalanítottak. Egy tanárom pl azt mondta h "kreténeknek való". Egy másik tanárom az Euro-t szeretné ha csinálnám.

Szerintetek mit csináljak? Az Euro nehezebb? Ha igen mennyivel?


2010. márc. 31. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Euroval az a para, hogy a beszélgetőst részt, ha jól tudom, egy másik, vadidegen emberrel kell csinálni. Így neked is bukós lehet, ha a partnered béna. Szerintem a BME-s az egyik legjobb, szinte minden ismerősöm, aki beszél rendesen középfokon angolból, átment elsőre és még nagyobb a "neve" relatíve
2010. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is Dexam-ra készülök, és nem panaszkodtak róla. Azzal beszélhetek a szóbelin, akit választok.

Egyébként meg, a nyelvvizsga az nyelvvizsga. Teljesen mindegy, hol rakod le, ha sikerül.

2010. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha Headway könyvekből tanultál, az Eurót ajánlom, a tanárunk és a helyi vizsgáztató központ ajánlata szerint [a nyelvvizsgát bonyolító nyelviskola, felkészítőkurzusokon abból tanít, részben].


Én Eurót csináltam, középfokút, szerintem nem nehéz. Ha nem kell mindenképp, akkor egynyelvűt csinálj, így megspórolod a fordítást. Eurón van egy rövid "tollbamondás" rész is, ez sem vészes [én még sosem csináltam olyat, de minden hallható, érthető, leírható].


Eurónál is lehet partnert választani, Dexamnál is.

Dexamnál választhatsz, hogy reál vagy humán modult szeretnél, azaz pl. természettudományos felfedezésről vagy egy zenészről kell szövegértési feladatot megoldanod. Viszont nincs különbség, nem nehezebb egyik modul, mint a másik.

Dexamról viszont nincs jó véleményem, felsőfokú terén, szóbeli ügyében. Középfokúját nem ismerem.

2010. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16:27-es vagyok, hozzáteszem, Euronál nem bukós, mint ahogy máshol sem, ha a partnered gyengébb nálad. Én suttogva, mert berekedtem és alig tudtam nyöszörögni, szóbeliztem, a partnerem kavart-kevert az "I has" és az egyesszám-többesszám dolgokkal, zavarában, de átmentem. :)
2010. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!