Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Telc...

Mi a véleményetek a Telc német középfokú nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a legdrágább, de viszont ha jól begyakoroljuk a mintafeladatokat, nagyon könnyen meg lehet oldani? Szóbeli részről meg ne is beszéljünk. Pár perc az egész + otthon betanulni egy témát 2percben. Várom a véleményeket, augusztus 13-án mennék középfokú németre.
2011. jún. 14. 05:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én telc angolból mentem vizsgázni, de gondolom a rendszer hasonló. Egyik barátom ment németből telc nyelvvizsgát tenni, sikerült is neki de nagyon keményen tanult rá. Ajánlom hogy ha van lehetőség akkor egy 1 hónapos kurzusra jelentkezzél, hidd el nagyon hasznos s sokat segít. Egy kurzus mellett nem is nagyon kell gyakorlófeladatokat megoldani, csak az ott kapott leckéket, plusz a beszédet is gyakorlod ott. Van beszéd, levélírás, hallgatás, s vizsgafeladatok megoldása egyedül, közös ellenőrzés s a maradék órákban meg a témákat beszélitek át. Ha egyedül tanulsz akkor sajnos a szóbeli témák gyakorlására nem lesz olyan lehetőséged mint egy ilyen kurzuson. Ajánlom a gyorsítottat az csak egy hónap szombatonként 8-14 óráig (azt hiszem)
2011. jún. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem meglett elsőre, viszont én nem mondanám, hogy nagyon keményen tanultam rá. Mondjuk ennek meg is lett az eredménye, 61%-kal csúsztam át az írásbelin.
2011. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam. Meglett elsőre. Szerintem nem volt vészesen nehéz, de azért kellett rá tanulni.

Igaz, hogy én jártam nyelviskolába is felkészítő tanfolyamra. Nem mondom, hogy nem volt hasznos, de többet jelentette az amit itthon egyedül tanultam.


Most mennék angolból is. De néztem a honlapot és az eddigi 5 prezentációs téma helyett van valami 20! :(

Ezek szerinte megváltoztatták az eddigi rendet és beszigorítottak? Vagy ez csak angolból van így és németen maradt az 5 téma?

Erősen gondolkozom rajta, hogy az angolt nem Telcen csinálom.

2011. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi angol nyelvvizsgán voltunk, én direkt nem TELC-re mentem, de 15en jelentkeztünk, abból 10en TELC-re, mi meg ECL-re 5en. ÉS a TELC-esek megszívták, mert mindenki elbukott. ECL-ből is igaz, hogy csak 2 embernek lett meg, de legalább én már itthon tartom a bizonyítványomat. :)
2011. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ami ebben a röhej, hogy a tanárunk TELC-re készített minket több mint fél évig. :D
2011. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Felkészülés szempontjából szerintem nincs olyan nagy különbség, hogy most specifikusan csak az egyikre vagy csak a másikra lehet/kell felkészülni.

Ugyan azt kell tudni nagyjából mind a kettőn. Telcen van nyelvtani teszt, a másikon nincs. De szövegértés van mindkettőn, levélírás van mindkettőn, hallásértés van mindkettőn és a szóbelire is nagyjából ugyan azokat a témákat kell tudni.

2011. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nézegettem, középfokú levélírást (telc virtuális melléklet), szinte mindig ugyanolyan típusú a két feladat. Lehetséges ez, h nyelvvizsgán is ilyen lesz?
2011. jún. 28. 18:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi az a virtuális melléklet?

Általában egyébként vagy reklamálós levelet kell írni, vagy állásra/iskolába/tanfolyamra stb kell jelentkezni. A vizsgák 90%-ában ilyet adnak Telcen. Nálam is ilyen volt.

2011. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, az előbb egyébként rosszul írtam. Mint korábban is írtam, Telcen a szóbelin a prezentációs résznél németen csak 5 téma van (angolon van 20), ellentétben az ECL-el, ahol németen is 20 van.

Helyette van a Telcen írásbelin két nyelvtani feladat. De a nyelvtant úgyis meg kell tanulnod. Akkor már szerintem mindegy. Inkább legyen két rövid nyelvtani teszt, mint hogy szóbelin 20 hülyébbnél hülyébb témáról folyamatosan beszélni tudjak. Legalábbis én így vagyok vele. Van olyan téma, amiről hirtelen magyarul se tudnék 3-4 mondatnál többet beszélni.

Most megyek majd ősszel középfokú angolra (a tavalyi középfokú német után), épp ezekkel szenvedek.

2011. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Készülne velem valaki az augusztus 13-i telc német középfokú telc nyelvvizsgára?
2011. jún. 29. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!