Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán pontlevonás, ha...

Nyelvvizsgán pontlevonás, ha vki nem olvas újságot, nem sportol vagy egyéb "negatívumokat" mond magáról? Kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 21:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ha nem sportolsz, az nem hátrány,viszont a témától nem térhetsz el. Ha kihúzod,hogy a sportról kel dumálni,akkor bizony arról kell. Ha megkérdik,mit sportolsz, akkor mondhatod,hogy most semmit, de azelőtt ezt vagy amazt sportoltál és mondjuk most meg nagyon érdekel e az xy sportág, az ismerősöd mondta hogy jó mert blablabla . Szóval ne térj el a témától! az pontlevonás!
2010. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2010. márc. 31. 21:38
 13/14 anonim ***** válasza:

13:02-es vagyok... nem mondtam, hogy az érettségi és a nyelvvizsga ugyanazon szinten vannak! Csak szemléltettem a kérdezőnek, hogy nem kell görcsösen ragaszkodni az igazsághoz.. Egyértelmű gondolom az illető számára is, hogy ha az adott (pl. sport) tételt húzza, nem fog az egészségügyről beszélni.. adtunk többen is tanácsot, hogy hogyan vághatja ki magát a kellemetlen kérdés alól (füllent valamit, és itt jött a képbe a példám).

ha jól értettem ő attól félt, hogy majd megkérdezik sportol-e ill. szabadidejében olvas-e, valószínű nem szokott, de vizsgán nem feltétlen érdemes 'nem, nem szoktam' választ adni, célszerűbb az idő miatt is 2-3 mondatban lerendezni valami kisebb füllentéssel, persze csak olyannal, ami nem tér el a témától.

Remélem érthető így már minden!

2010. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Idáig is érthető volt, csak ez nem így működik. Tételt kell húzni és beszélni kell a tételen levő témáról. Egyébként azt lehet előre tudni, hogy milyen tételek lesznek. Ez nem egy kötetlen beszélgetés erről-arról. Igaz, hogy egyszer-egyszer belekérdeznek, de többnyire neked kell beszélni. Nálunk nem is volt olyan tétel, ami a vizsgázó szokásaival kapcsolatos lett volna.
2010. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!