Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán pontlevonás, ha...

Nyelvvizsgán pontlevonás, ha vki nem olvas újságot, nem sportol vagy egyéb "negatívumokat" mond magáról? Kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem pont levonás. De mondjuk, ha a sport témakörben, megkérdezik, mi a kedvenc sportod, ne intézd el annyival, hogy nem sportolsz. Szépen kezdj el rizsázni, mondd el, miért jó a sport stb. stb. A nyelvvizsga nem igazmondó verseny, nekem mindig ezt mondta az angol tanár :)
2010. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor van kevesebb esélyed, ha nem tudsz folyamatosan beszélni.

ha nem tudsz egy külföldi utadról beszélni, akkor inkább ne mondd, hogy jártál már külföldön, ha azt kérdezik.

az h nem sportolsz, nem negatívum, de ha megkérdezik, hogy sportolsz-e, ne csak annyit válaszolj, hogy nem, hanem pl. nem szoktam sportolni, helyette inkább olvasok a szabadidőmben, pl. xy könyveit nagyon szeretem, az utolsó amit tőle olvastam az a ....

2010. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Na! Én is antisport vok, erre mit húztam a nyelvvizsgán.... Sportot!
2010. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaja igaza van az elsőnek. Tényleg nem az az érdekes hogy igaz-e amit mondasz, hanem hogy érthetően, összeszedetten tudsz beszélni a témáról.
2010. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem sportolsz, akkor is tudni kell róla beszélned. Nekem spec az volt a feladat, hogy mondjam el, egy labdajáték szabályait. Itt nincs rizsa. Már nem játszik a Mátyás király lovon járt, a ló négylábú állat.
2010. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nahh nyelvvizsgán hazudni kell...

Senki se fog utánanézni annak, hogy mennyire igaz az amit mondasz, hanem azt nézik, hogy hogyan beszélsz. :)

2010. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ebben tökéletesen igazad van, de attól még a témáról kell beszélni. Pl olyan nincs, hogy nem szeretek sportolni, inkább olvasok, és akkor elkezdem mesélni, hogy milyen könyveket olvastam. Én így értettem a dolgot. Az 1 percig meg sem fordult a fejemben, hogy lecsekkolják a vizsgázót, hogy tényleg focizott-e 12 évig.
2010. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

semmi pontot nem vonnak le se nyelvvizsgán, se érettségin, ha nem az 'igazat' mondod..

osztálytársam érettségin 'mutasd be magad' tételt húzta, a szőke-kék szemű, kicsit duci lány úgy jellemezte magát, hogy magas, sportos, barna hajú és szemű.. persze mindenki látta, hogy nem az, de ment tovább a párbeszéd, nem állították le, hogy nézzen tükörbe.. utólag mosolyogtak rajta, talán közben is, de semmi hátránya nem származott belőle.. ez jutott eszébe és kész :)

ha nem sportolsz, nem olvasol, hobbinak nyugodtan mondhatod az állatokat, barátokkal való pletyizést, főzést, házimunkát.. nem fognak elmenni hozzátok és megkérdezni anyut-aput hogy valójában mit szoktál csinálni. :) a lényeg, hogy beszélj!

persze megkérdezhetik, szoktál-e olvasni, válaszold arra azt, igen, de csak a kötelezőkre jut időd a suli miatt, ezt és ezt olvastad utoljára, vagy egyszerűen mond azt, hogy nem, nem szoktál, max újságot, szabadidődben inkább vásárolsz :) akkor kérdeznek mást, ha pont a sportot, füllents nyugodtan,hogy jársz hetente 2x úszni és jógázol mert egy barátod ajánlotta, aki így tartja formában magát. neked bevált, neked tetszik, kész - pont, kimerítő válasz.

sok sikert

2010. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13:02 Ne hasonlítsd össze a nyelvvizsgát az érettségivel. A nyelvvizsga egy kicsit "komolyabb". Nekem volt olyan ismerősöm, aki próbált rizsázni, mert azt a tételt nem tudta, amit kihúzott, aztán jól bevitték az erdőbe a vizsgáztatók.
2010. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt szeretném kérdezni, hogy Ti hol nyelvvizsgáztatok? Én a BME-n. Ott tételt kellett húzni. Pl nemzeti ünnepeink. bűnüldözés Mo-n, sport, kedvenc ételed elkészítése stb... Az igaz, hogy nem ellenőrzik le, hogy a nokedli-e a kedvenc kajád, de nem beszélhetsz a lópatkolásról. Nem hagyják.
2010. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!