Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol feladat! Segítesz?...

Angol feladat! Segítesz? "Csak" össze kell kapcsolni mondatszerkezetileg a mondatrészeket a definícióikkal.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem.

Azt a feladatot kaptuk, hogy a definíciókat kössük össze - mondatszerkezetileg - bárhogyan, hogy abból egy értelmes mondatot kapjunk. Eleve egy vagy két szavas választ kellene .....-ra írni, de az is meg van engedve, hogy egy kicsit átalakítsuk a mondatot.


Én sokat törtem a fejem rajta és volt ahol sehogy sem jutott eszembe a megoldás, vagy ami oda illene...


Segítenétek?

A doksi:

[link]


(az xxxxxx-et már én tettem bele, mert úgy láttam hogy azok egy "csoportba" tartoznak)


2010. márc. 30. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

tM2U0My00ZmM0LWEzZGYtMWFjZmMxOTFiOTRm&hl=hu


(remélem ez már aktív link lesz)

2010. márc. 30. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:

The accident insurance is against injury or death caused by an accident.


Így gondoltad? Milyen szintű angol ez?

2010. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Ez business english és a fősulin éppen középfokra készülünk...


hát, kb így, de szerintem nem igazán jó most ide az "is"- mert a "be against sg" jelentése "ellenez, rosszal valamit, nem helyesel vmit"


Írtam a végére a pár megoldást, ami szóba jöhet, de hát ebben sem vagyok 100%...pl:

biztosítást köt vmre = insure sg against sg

megóv/megvédelmez vkt vmtől = protect sy from/against sg


Tehát:

1. The accident insurance "insure (you?)" against injury or death caused by an accident

2010. márc. 30. 21:47
 4/6 A kérdező kommentje:
ohhh, nem is "insure" hanem "insure+s"...
2010. márc. 30. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, nekem csak sima középfok van és én nem tanultam, hogy a to insure vonz-e vmit. :(
2010. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugyan már! Semmi gond!

Azért köszi, hogy próbálkoztál!

2010. márc. 30. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!