Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Könnyű szövegértési feladat...

Könnyű szövegértési feladat angolból? Na de melyik nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezn megy a szövegéártési feladat a nyelvvizsgán (ECL). Nem tudnátok ajánlani vmi könnyebbet?

KÖszi!


2010. márc. 22. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
hányszor próbálkoztál az ECL-en? Milyen volt? Én abból szeretnék angol középfokot.
2010. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig az ECL-nek baromi korrekt szövegértési feladatsora van.

A TELCnél például sokkal nehezebb. Tele ismeretlen szóval, hosszú szövegek, becsapós válaszokkal.

Régen könnyű volt a TELC, most már kénytelenek voltak baromira be szigorítani.


Ha ECL nél nem megy a szövegértés, akkor lehet máshol sem fog. Lehet többet kellene olvasnod, és gyakorolnod. Teszteld le magad magyar szöveggel. Ha ott nem megy, akkor angolul sem fog.

Nézegess nyelvvizsga központokat, és feladatsorokat. Talán azzal megtalálod ami neked jó.

2010. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én is mindig ECL-re mentem és szerintem egyáltalán nem könnyű:S kétszer voltam eddig, mindkétszer meglett a szóbelim és a fogalmazásom de sajnos se a listening,se a feladatsorom nem sikerült és úgy van, hogy a listening van a szóbelivel összepárosítva, a feladatsor meg a fogalmazással, ha legalább az egyik fele sikerült volna....:)

Most újra megszeretném próbálni októberben, de ha ez se fog összejönni akkor megpróbálok valami mást, nem vagyok rossz angolból de ezek a szövegértő feladatok az ECL-nél nem mennek, sok sikert, ha találtál valami jó nyelvvizsga fajtát jelezz;)

2010. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is köszi az eddigi válaszokat!

Eddig 5x nyelvvizsgáztam. A szóbelim már 1-re sikerült, de mint ahogy írtam is az irásbeli nem megy. Ebből 3x voltam ECL-n. EGyébként nem olyan nehéz...Ugye csak 2 levelet kell írni, meg 2 ilyen szövegértési feladat van. Ennyi. A leveleim mindig többnyire mindig 70 % fölé sikerültek, de a szövegértés....ooooohhhh....Am ha jó angolos vagy és elég bő a szókincsed mindenképpen vágj bele! Sok sikert!

2010. aug. 26. 17:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és 4 évig tanultam angolt. (jó tanáraim voltak)
2010. aug. 26. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!