Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a kettő között?...

Mi a különbség a kettő között? I looking for a man. I search a man.

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A 'look for something' jelentése: valamit megpróbálni megpróbálni megkeresni, tehát nem tudjuk hol van, csak próbálkozunk.

A 'search for something' jelentése: valamit komolyan keresni, úgy hogy már sejtésünk van a hollétéről.


Például:

I'm looking for a girl I dream of. (fogalmam sincs hol van, mert még nem találkoztam vele)

I'm searching for the key to the cellar. (nagyjából sejtem hol van, mert már volt a kezemben)


A legfgontosabb, hogy érezd a különbségeket, nem csak ebben az esetben, úgy általában rá kell érezni és akkor már zsigerből tudod majd használni.

2010. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok a kérdésed hibád:

VAGY I'M looking for vagy I look for

2010. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, miután elküldtem, rájöttem, hogy I'm, csak aztán elfelejtkeztem róla.
2010. márc. 21. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb különbség, hogy az "I search a man" kifejezés nyelvtanilag helyes, az "I looking for a man" pedig nyelvtanilag helytelen.


De komolyra fordítva a szót, a "search somebody" kifejezés azt jelenti, hogy megmotozni - tehát "I search a man" = "megmotozok egy férfit"


A másik kifejezés így helyes nyelvtanilag: "I am looking for a man" (vagy "I'm looking for a man") = "férfit keresek"


Emellett más az igeidő is: "I search ..." - Present Simple (egyszerű jelen), "I'm looking (for) ..." Present Continuous (folyamatos jelen)


Lehetne még részletezni, de lényegében ennyi.

2010. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eddig sosem akartam használni a megmotozni szót, amikor szóvicceket gyártok, de ezentúl fogom.
2010. márc. 21. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!