Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "What is 1/2 divided by 1/3?...

"What is 1/2 divided by 1/3? " Ezt hogy lehet értelmezni? Részletek lent

Figyelt kérdés
nyelvtankönyvből idéztem. megoldásnak 1/6-ot ad. de ez nem igaz... számológép is 3/2-et ír, meg így tanultam...:D lehet ezt máshogyan is értelmezni? mert ha felet(1/2)-et elosztunk 3 részre, akkor az tényleg 1/6 lesz. van a divide igének vmi más árnyalata is? vagy csak simán tévedtek? kössz előre is az értelmes válaszokat!
2010. márc. 18. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értenek a matematikához. Elég durva hiba. Ez az eredmény szorzásnál jönne ki, nem osztásnál.
2010. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán tévedtek, de akkorát, mint szódás a lovát. Az ötödikes számtant még egy angoltanárnak is illene tudnia. Ez nagyon égő, természetesen a 3/2 a helyes.
2010. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1/2 osztva 1/3-dal. Ha nem tévedek, akkor annak 3/2-nek kell lennie. A "divide" igének nincs más árnyalata, ezt csak így lehet értelmezni.

(feltéve, hogy a matematika alapvető szabályai angolul is ugyanúgy vannak, mint magyarul :-)

2010. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!! megnyugodtam...:D
2010. márc. 20. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyelvtankönyv írói nem voltak valami pengék matekból. A szívembe lopták a szerzők magukat egy perc alatt. :D Melyik angol könyv ez?

Természetesen ahogy az előttem lévők elmondták a reciprokszorzás miatt 3/2 lesz az eredmény. :)

2010. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
new english file tearchers book intermediate. ilyen tippelős feladat, 1/4, 1/5 és 1/6 közül lehet választani. a megoldásban mint említettem 1/6 van megadva...:D
2010. márc. 21. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is emlékszem erre a feladatra angolból, még tavaly vettük, tényleg nem volt jól megadva a helyes megoldás :D :)
2010. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!