DEXAM levélírás?

Figyelt kérdés

DExam vizsgánál levélírás hogy működik ? Jobb felső sarokba pl. kell lakcímet, dátumot írnom ? Mert DExam gyakorló leveleknél, mintában (amivel segítenek), ott ezek írva vannak, de amikor nekem kell (panasz, jelentkezőné), akkor kéri, hogy ne írjam nevemet, dátumot, lakcímet.:S

Valaki eltudná magyarázni, hogy milyen akkor dexamon a levélírás ? Mert teljesen zavarba vagyok.



2015. okt. 30. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell lakcímet meg ilyesmit írni, csak az elejére Dear xy, a végére meg pl. Yours vagy valami hasonló és neved.
2015. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én is 31-én voltam, az előző nyelvvizsgámon mikor áprilisban voltam 29 nap telt el.


Levélnek: információs kérős levél volt.

2. levél: elbeszélő fogalmazás egy ''house-Warming party-ról' 4 szempont megvolt adva 3-4 sort írtam mindről és 150 szó jött ki :) ez a 2. fogalmazás szerintem nagyon könnyű volt, az információ kérős az túlságosan kötött volt nekem + egy saját ötleted is bele kellett tűzni.


1. feladat-> szövegértés, elég gonosz, a 2. kérdésre konkrétan semmi nem volt benne (9kérdésre kellett válaszolni)

igaz-hamisből ki lehetett szűrni 4-5 dolgot egyértelműen, de a többi kicsit megvolt kavarva (8 igaz -hamis)


mondatrészbehelyettesítő-> gyerekek TV szokásaival volt kapcsolatos (nem nehéz, de kellett rá egy 15 perc, hogy meg lehessen csinálni) (kb. 8 mondatrészt kellett behelyettesíteni)(1 feleslegbe volt)


szóbehelyettesítő -> 10 szót kellett betenni (12 volt megadva), 3-4 szó olyan kapásból kivehető volt, de a pontosság szintén megigényelte az időt)


Én ha újra csinálnám, NEM a szövegértéssel kezdeném, mert nagyon macerás, hogy szűrni kell az információt és 9-ből 4-5 nem igazán volt egyértelmű nekem.


1. szóbehelyettesítő

2. mondatrész-behelyettesítő

3. igaz-hamis

4. szövegértés


sok sikert!

(Ezt azért írtam le ide, mert valaki feltett egy kérdést a DExammal kapcsolatban, de elfelejtette hashtagolni, hátha itt majd megtalálja! :)

2015. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok. Mikor én voltam dexamon áprilisban akkor még tilos volt aláírni ami a feladat leirásban is szerepel, és pontlevonás jár érte mivel az azt jelenti,hogy nem értetted meg a feladatot. Továbbá nem kell se címet se dátumot írni.
2015. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!