Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam? A...

Melyik nyelvet válasszam? A németet vagy a spanyolt?

Figyelt kérdés
Már kellett választani, ekkor a németet jelöltem be, de még tudnék változtatni hogy spanyolt tanuljak. Szívem szerint ezt választanám. Ti az én helyemben hogy döntenétek? És miért?
2010. márc. 9. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
én a németet választanám, mivel az angol mellett hazánkban ezt kérik(munkahelyeken) és Németország fontos kereskedelmi partner, meg szinte Európa nyelve, a spanyol se rossz, de sztem inkább a németet válaszd, mivel annak sztem itt több hasznád fogod venni, és ha angolt már tanultál akkor nem lesz olyan nehéz a német
2010. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz, gondoltam arra, talán később külföldre mennék, de így nem mindegy hogy hová. És azért nem tanulnám a németet, mert az angol-német párosítás nagyon gyakori az embereknél, és valaki azt mondta, hogy az a jó ha más nyelvcsoportból tanulok nyelvet...
2010. márc. 9. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha a szíved szerint a spanyolt választanád, akkor mi is a kérdés? Egyetemistaként mondom Neked, ez az a dolog, ami a legtöbbet számít az életben, a tanulásban...
2010. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én a spanyolt választanám a helyedben, mert egyrészt kevesebben tanulják itthon, mint a németet, ezáltal jobban el lehet majd vele helyezkedni (olyan állásokban, ahol a spanyolt kérik, nyilván). Ráadásul ha világviszonylatban nézzük, akkor a spanyolt nagyságrendekkel többen beszélik, mint a németet. Remélem tudtam segíteni ;)
2010. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A német százszor hasznosabb, de sokkal nehezebb.


Ha az a célod, hogy gyorsan szerezz mégegy nyelvvizsgát (pl. kell a doktori fokozathoz), akkor spanyol (pofonegyszerű nyelv). Ha használni akarod valamire a nyelvtudásod, akkor német.

2010. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, gondoltam arra, talán később külföldre mennék, de így nem mindegy hogy hová."


Spanyollal Spanyolországba tudsz menni (Dél-Amerika komolytalan, nem érdemes számolni vele). Ez egy 50 millió lakosú, aránylag fejlett ország, magas munkanélküliséggel, nem éppen élenjáró technikai felszereltséggel, mérsékelt külkereskedelmi aktivitással. A német nyelvterület majdnem 100 millió lakosú, technikailag élen jár, és Németország a világ egyik legnagyobb exportőre. Tehát ebből a szempontból észszerűbb a német.


"És azért nem tanulnám a németet, mert az angol-német párosítás nagyon gyakori az embereknél"


Azért gyakori, mert megéri. Azért nem tamilt és shonát tanulnak az emberek, mert azzal nem lehet menni semmire. Egyébként a spanyol sokkal jobban hasonlít az angolra, mint a német. Nemcsak azért, mert sokkal nagyobb a közös szókészletük (a spanyol újlatin nyelv, az angolnak pedig kb. minden második szava újlatin eredetű), hanem még a nyelvtanuk is erősen hasonlít.


Harmadik idegen nyelvnek már lehet értelme valami egzotikussal próbálkozni, bár a francia és az orosz még mindig hasznosabb a spanyolnál és a portugálnál (és ezek után jön a japán, az olasz, a holland stb.)

2010. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!