Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki volt idén vagy nemrég...

Ki volt idén vagy nemrég Origo nyelvvizsgán? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb tavaly márciusban voltam. Nem tudom belefér-e a "nemrég" kategóriába:) Angol középfokon voltam amúgy.

Írásbeli nem volt vészes, a tesztet nem éreztem túl könnyűnek mondjuk....de a levél témák nem voltak gázosak, és a magyarról angolra fordítás sem volt nehéz:) Angolról magyarra már annál inkább:D

Szóbelin rendesek voltak, nem kötekedtek meg semmi:) Hallgatási sz*r volt (de abból alapból elég béna vagyok, szal vszínűleg az én hibám:D). Szerencsére elsőre sikerült az írásbeli is és a szóbeli is:) Nem éreztem sehol, h esetleg lepontoztak volna vagy vmi:)

2010. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ma (vagyis most már tegnap) volt a szóbelim, azt hiszem ez belefér a nemrég kategóriába :P

Nagyon jó fejek, nem szívattak, inkább néha segítettek. A labor nekem nehéz volt, az írásbeli egyszerű. Ha a szóbeli (a labor miatt) nem lesz meg, akkor is jó véleménnyel leszek!

2010. márc. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

januárban voltam szóbelin, ősszel írásbelin, alapfokon.

Nekem nagyon jó a véleményem. Az írásbeli könnyű volt, a szóbelin nagyon rendesek voltak, pedig nagyon izgulós vagyok, a magnó is könnyű volt. Azért az origot választottam, mert:

- talán ez a legismertebb (még mostanában is hallok olyan nevű nyelvvizsgáról, amiről előtte még sosem)

- a többihez képest olcsó nyelvvizsga

- magyarul vannak a feladatok meghatározásai

- ezt a nyelvvizsgát ismerem a legjobban, és ennél is maradok, mert most középfokra készülök

- az origo vizsgahely viszonylag közel van a lakóhelyemhez

Tudom, hogy ezt egy nehéz nyelvvizsgának mondják, de én nem ezt tapasztaltam.

2010. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

érdekes így olvasni a válaszokat, mert pont azt hallottam, hogy az Origo a legnehezebb nyelvvizsga, és arra mennek hogy ne menjél át, mindenben hibát keresnek

legalábbis régebben így volt

2010. márc. 10. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokaktól hallom én is ugyanezt, hogy milyen szemét egy vizsga. Ezt szerintem azok mondják, akik megszenvedtek vele nagyon, esetleg többször kellett vizsgázniuk, mire sikerült.

Az a baj, hogy mindenki azonnal akarja a papírt, minimális energiát akar belefektetni a tanulásba.

Mindenki másban jó, ma már annyi nyelvvizsga van, hogy mindenki megtalálja a hozzá legjobban passzolót.

3. válaszoló voltam

2010. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
én közel egy éve voltam origón, alap C-n egyáltalán nem volt nehéz, egy kis tanulással simán megcsinálható. Az origóról én azt hallottam, hogy az alapfokon az origót, középfokon a telc-et ajánlják és azt olyan nyelvtanár mondani, aki a telcnél vizsgáztat.
2010. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk egy tanár sem ajánlja. Ha az a célod h meglegyen a nyelvvizsgát, akkor ezt válaszd. Viszont, ha tudni is szeretnél vmit akkor ne!! ...Ott a BME vagy a TELC. Lehet h drágább, de jóval többet ér.
2010. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a telc többet ér, mint az origó?
2010. ápr. 2. 10:49
 9/10 A kérdező kommentje:
túl vagyok rajta és senkinek nem ajánlom
2010. máj. 1. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:
miért nem ajánlod?
2010. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!