Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni nulla...

Meg lehet tanulni nulla tudással németül interneten?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Meg lehet valamennyire.

Betanulsz jó sok szót, mellette nyomod az elméletet. Ha akarod, írj priviben, én még segítek is (emailben vagy msn-en).

2010. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elég nehéz, mert Magyarországon a legtöbb nyelvtanár is hibásan és rosszul tud németül.

Ha viszont van lehetöséged született némettöl tanulni, akkor esetleg - de egy nyelvnél a beszéd is nagyon fontos, és azt interneten nem igen lehet gyakorolni.

2010. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, de a kérdés is elég hülye, mert ha nulla tudásod van akkor mindent nehéz megtanulni:D
2010. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem igazán lehet, különben meghalnának a nyelvtanárok, mindenki online tanulna, ha lehetne :)
2010. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg lehet tanulni, de nulla tudással nehéz lesz nagyon. Ami szerintem egy nyelvtanulásnál a legfontosabb (és most nem a nyelvvizsgára gondolok) az az, hogy megértsd amit mondanak és reagálni tudj rá. Neten ennek csak a felét tudod megtanulni, tehát lehet, hogy érted, mit mondanak, de hogy a válaszod jó-e, arra nem kapsz visszajelzést, mivel nincs senki, aki segítene.

A németnek nem nehéz a kiejtése, viszont a nyelvtan bonyolultabb. Ha már tanultál valamilyen nyelvet, akkor könnyebb dolgod van, mert tudod, hogyan kell egyáltalán hozzáfogni a tanulásnak.

Idővel én is szeretnék németet tanulni, már tanultam 4 évig korábban, de az már régen volt, elő kell szednem a megtanultakat. Szerintem egy jó nyelvtankönyvet szerezz be mindenképp. Nem lehetetlen amire vállalkozol, sok kitartás és motiváció kell.

2010. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Basszus az 1500-1800-as években az értelmiségi ember 4-5 nyelven beszélt. Igen jól olvastad, nem írtam el.

Nagyon jól beszélték a nyelvet, és többnyire egyedül tanultak.

Most az internet és a TV korában miért ne lehetne megtanulni?

2010. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha kell segítség írj nekem privit:)
2010. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg lehet tanulni az internetről, pl. letölthetsz német nyelvkönyvet, hallgathatsz német rádiót, nézhetsz német filmeket, olvashatsz német könyveket és újságokat, beszélgethetsz és levelezhetsz németekkel. Csak a megfelelő helyeket kell ismerni hozzá, szóval ésszel kell csinálni. Ha azonban nem vagy teljesen biztos a dolgodban, akkor járj tanfolyamra, mert ott biztosan jó a módszer, míg ha a saját módszereid rosszak, akkor sok időt elpocsékolsz.
2010. márc. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

tegnap 23:19


Ez bizony így van.

2010. márc. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is lehet. Csak akarni kell. Le kell ülni, és tanulni.

Van ismerősöm aki szintén csak könyvekből tanult egyedül. Igaz angol nyelvet, de meg lett a felsőfokúja. Persze nem elsőre, de a lényeg hogy meg lett neki.

2010. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!