Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mondanátok ilyet? (Angol...

Mondanátok ilyet? (Angol rádió interneten)

Figyelt kérdés

Olyan rádió kellene nekem ahol lassan és érthetően angolul beszélnek!

Legjobb lenne ha interneten lehetne hallgatni de ha csak a sima rádiót tudjátok megmondani az is jó!

Vagy hol lehetne még fejleszteni a Listening tudásomat?


2011. okt. 4. 18:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Leginkább ahol sokat beszélnek! :D
2011. okt. 4. 18:11
 2/9 anonim ***** válasza:
www.breakingnewsenglish.com Itt van egy csomó hanganyag, és le is van írva. :) Sok sikert.
2011. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha behozod az oldalt ott van egy csomó cím, kékkel szedve. Ezek cikk címek. Ha bele lépsz, szintén bal oldalt a print alatt lesz olyan h listen alatta kékkel hogy mp3. Katt rá és hallgasd :) (első voltam)
2011. okt. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

BBC radio 4, kiköpött Kossuth kaliber, én is nagyon szeretem. [link]


Én most épp ezt használom, jobb mint böngészőkkel xarakodni és még fel is tudod venni.

[link]

2011. okt. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A BBC 4-en meg rádiójátékok mennek dögivel, kiválóan érthető színészekkel.
2011. okt. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 webnyelv ***** válasza:

Nem rádió, de hasznos lehet, a szöveg nagyjából le is van írva, és mindig tesznek fel új szövegeket (híreket). A képre kell kattintani, ott a videó a leírt szöveggel:


[link]


Érdemes először csak meghallgatni, nem nézni a szöveget, utána meg a szövegben megnézni, mit nem értettél és meghallgatni többször, kiszótárazni, stb.

2011. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rádiónak pont az a lényege, hogy nem tudsz puskázni. Nagy élmény, ha felfedezed a témát, azonosítod a beszélgetőket, elcsípsz minél több szót-kifejezést, mondatszerkezetet. Nem kell a perfekt megértésre törekedni! Ezért szeretem nagyon a BBC radio4-et.
2011. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!!

Akkor csináljam úgy hogy csak hallgatok!

Úgy is fejlődik ha pl. hallgatok egy számot és olvasom egyszer kétszer és utánna szöveg nélkül próbálok mindent megérteni?

2011. okt. 6. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, de zenékkel vigyázz azért. Ara nagyon jó, hogy bevéss szerkezeteket.


Példa, Beatles - Girl

"Is there anybody going to listen to my story all about the girl who came to stay?"


Viszont a többi része már nem ragad meg, elkeveredem benne, de érdemes boncolgatni, és nem énekelni, hanem megolvasni. Ráébredsz a szövegre.

[link]


Nekem pl a "She loves you" nál esett le hirtelen a he-she baromi egyszerű alkalmazása-használata, mindez többévi angoltanulás után :)

2011. okt. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!