Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalt TELC nyelvvizsgázók...

Tapasztalt TELC nyelvvizsgázók. Adnátok néhány információt?

Figyelt kérdés

Jövőhét szombaton nyelvvizsgázok angol középfokból.

Tudnátok mondani stratégiákat? Ti hogyan csináltátok?

Pl. a nyelvtani tesztnek hogyan kezdtetek neki? Stb.

Minden kis dolog érdekel.

Hallás utáni tesztnél lehet jegyzetelni? Érdemes?


2010. márc. 5. 18:20
 1/3 A kérdező kommentje:
A levelet is ceruzával kell írni? Kell címzést írnom?
2010. márc. 11. 18:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én TELC-en voltam tavaly. Nyelvtannál én az első feladatnál elolvastam a szöveget aztán próbáltam megoldani, semmi extra. A másodiknál szerintem először olvasd el a szavakat, azután kezdj neki a szöveg olvasásának. Szövegértésnél is, annál mikor a,b,c, közül kell választani, szerintem először olvasd el a kérdéseket, értelmezd. Úgy a szövegbe is azokra fogsz figyelni. Én legalábbis így csináltam.

Hallott szöveg értésénél szerintem nem érdemes és nincs is idő jegyzetelni, figyelj jól a szövegre.

Levélnél én írtam címzést, ahogy kell és én max pontot kaptam rá, szóval szerintem írj. Annál arra figyelj, hogy ne gondolkozz sokat, hogy melyiket válaszd és prólj meg gyors lenni, mert elég kevés idő, fél óra van rá.

2010. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja igen, és mindent ceruzával kell írni.
2010. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!