Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni oroszul...

Gitarhero kérdése:

Meg lehet tanulni oroszul csupán az internetről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy meg szeretnék tanulni oroszul, de suliban angolt tanulok és, hogy ez lehetséges e?
2010. márc. 4. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem lesz könnyű. :)
2010. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! És még arra gondoltam, hogy könyvből tanulok meg ilyen nyelvtankönyvből, de az a helyzet, hogy tök 0 vagyok belőle szóval valami kezdő könyvet ha valaki tudna nekem írni azt igazán megköszönném:)!!
2010. márc. 4. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a kiejtést nem biztos, hogy magadtól meg tudod tanulni, eléggé lutri, mert az oroszban nagyon sok olyan van, hogy tök máshogy kell ejteni.

Amúgy könvyek Sag za sagom vagy Kljucs

2010. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen... de, ha jól tudom van olyan könyv amihez adnak hang anyagot is....
2010. márc. 4. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én éppen kb. egy hete kezdtem el tanulni oroszul magamtól. hogy meg lehet-e, azt még nem tudom megmondani. könyvnek a Sag za sagom-ot tudom ajánlani, én abból tanulok. van hozzá hanganyag is, bár a kiejtés nehéz úgy is.

(csak zárójelbe: ha esetleg van kedved levelezni az oroszról, akkor írj nyugodtan. meg buzdíthatnánk is egymást a tanulásra. :))

2010. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyet.
2010. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen majd írok de most nincs túlsok időm, de köszi :)
2010. márc. 4. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten szinte nincsen orosz tananyag, a Sag za sagomhoz pedig most sehol nem kapható a kazetta, legfeljebb könyvtárból kivehető. De nem hiszem, hogy egyedül meg lehet tanulni oroszul, ki ellenőrzi, hogy jól mondod-e. Van még egy drága könyv a Klett kiadótól, 6000 Ft, zöld, valami olyasmi, hogy 30 nap alatt oroszul, ahhoz van sok hanganyag.
2010. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Meg lehet tanulni oroszul csupán az internetről?"


Igen, legfeljebb nehezen.


Az "internet" egyébként elég tág fogalom, pl. létezik olyan oldal is az interneten, ahonnan minden orosz filmet le lehet tölteni (kivéve a legújabbakat) ( [link] ), le lehet tölteni szinte minden orosz könyvet, a youtube-on lehet nézni olyan felvételeket, ahol oroszul beszélnek, lehet beszélgetni oroszokkal livemochán stb. stb.


Viszont jó orosz nyelvtan nincs a neten, ezért egy könyvet szerezz. Ettől kezdve minden a gyakorláson múlik. Az orosz kiejtés egyébként nehéz, de még ezt is lehet a neten gyakorolni.


Internetes kereséshez hasznos az orosz írógép:

[link]

2010. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!