Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy zajlik egy szóbeli...

Hogy zajlik egy szóbeli nyelvvizsga? Eléggé félek.

Figyelt kérdés

nemsokára megyek, angol, középfokú, szóbeli nyelvvizsgára (origo) és eléggé félek. 15 éves lány vagyok, és még sohasem voltam nyelvvizsgán, ezért fogalmam sincs, hogy hogy zajlik egy ilyen.

ha odamegyek, ott várni kell? és ha igen, hol? folyosón, mint az orvosnál? és amikor bemegyek, ott csak én vagyok meg a vizsgáztatók? és hány vizsgáztató van?

és miket fognak kérdezni?


2010. márc. 2. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Mi tudjuk, hogy hol nyelvvizsgázol?
2010. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a magnóhallgatásnál el voltam foglalva azzal, hogy felügyelő milyen helyes, így csak fél füllel figyeltem. De egyszerű volt, az sem volt baj, hogy a három hallgatásból csak egyre figyeltem rendesen. Egy vén asszony beszélt nagyon lassan és tisztán a gyerekkoráról.


Amikor meg a vizsgáztatókkal kellett beszélni, az nekem olyan volt, hogy bementem köszöntem, kérdeztek egy-két dolgot rólam (hol tanulok, mi szeretnék lenni meg ilyenek) aztán volt egy kép, amin egy kisgyerek segített mosogatni az anyukájának, arról kellett beszélni (én is segítettem régen, akkor élveztem, bezzeg most hogy utálom meg tököm tudja, ami eszedbe jut mondjad) a szituációm meg olyan volt, hogy eltört az ismerősöm lába és meglátogatom, aztán felajánlom a segítségemet, hogy bevásárolok meg ilyenek.


Összességében szerintem tök gagyi volt, pedig úgy ijesztgetnek, hogy fú ez milyen nehéz nyelvvizsga.

2010. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

izgulni nem szabad, az csak lebénítja az agyad.. Nem esznek meg, mosolyogj, de nem olyan gagyi-hülyevagyok mosolyt csinálj.. :)

mindenre van időd átgondolni mit szeretnél mondani. 15 perc az egész, 2-3 perc alatt bemutatkozol vagy kérdeznek (hogy hívnak, korod, iskola, hobby..) majd képleírás (ami eszedbe jut róla, 4-5 mondat, próbálj sok melléknevet használni és nehezebb szóösszetételeket illetve ha tudsz szólást-közmoondást és saját élményt) a tételnél pedig a betanult dologkat süsd el, ha megakadsz majd kérdeznek, szituációnál is általában a vizsgáztató beszél többet, neked csak elkezdened kell.

gyakorold a képleírást hangosan, nehogy a vizsgán sokkoljon a hangod :)

nagy kalappal!

2010. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!