Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ejtsem ki azt hogy...

Hogy ejtsem ki azt hogy 'Therapy Sessions'?

Figyelt kérdés
hétvégén megyek rá jegyet venni, és nem akarok beégni:)
2010. febr. 26. 19:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
TEGNAP ESTE 8 UTÁN KÉRDEZTED MEG A TANÁRODTÓL? NA NE NÉZZ MÁR MADÁRNAK, KÖLYÖK! EGYÉBKÉNT HA NEM ADTÁL VOLNA RÁ OKOT, AKKOR NEM KIABÁLNÉK, ÚGYHOGY NE BENNEM KERESD A HIBÁT. ÚGY EJTED, AHOGY AKAROD, TE BAJOD!
2010. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

Hát figyelj, már nem azért, de ezt akkorse tudod jól...

a helyes kiejtés theröpi. ezzel most nem tudsz mit kezdeni...Hadd higgyek már a szótárnak, és nem neked. És úgy gondolom, hogy nem volt sértő a hozzászólásom, csupán kijavítottam egy hibát, nem írtam hogy mennyire nem tudsz angolul, hülye vagy, stb...Úgyhogy úgy érzem, neked sincs semmi okod, se jogod ordítani, de engem oltogatni meg végképp nem. Elég rég óta foglalkozom már az angol nyelvvel hogy tudjam. A th-nak meg van zöngés ÉS zöngétlen párja. Azt mondtam hogy egy pösze dz-hez hasonlít. Valóban, a therapy th-ja zöngétlen. A dz meg töngés. De a th-nál nem az szokott gondot okozni hogy most jajistenem, zöngésn vagy töngétlenül ejtem, hanem a nyelv elhelyezkedése, mozgása. És hogyha SZERINTEM ezt egy pösze dz-vel lehet könnyen megérteni, akkor azt fogom írni. úgyhogy elbújhatsz.

2010. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
könyökölj már rá mégegyszer a capslockra légyszi. Egyébként ha már itt tartunk az se mindegy hogy milyen dialektussal akarod kiejteni:P Pl. egy amerikai néger nem épp úgy ejti mint egy ausztrál:P
2010. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
TELJESÍTEM A KÍVÁNSÁGOT, RÁKÖNYÖKÖLÖK: A ZÖNGÉS ÉS ZÖNGÉTLEN HANGPÁROK KÖZÖTT ÓRIÁSI KÜLÖNBSÉG VAN: NEM MINDEGY, HOGY BIZI VAGY PISI, PET VAGY BED! PÖSZE SZ ÉS NEM PÖSZE DZ, TH-T MEG FÖLÖSLEGES KIEJTÉS MEGADÁSAKOR LEÍRNI, MERT A HANG NEM TH, AZ CSAK AZ ÍRÁS. A magánhangzó viszont tényleg e.
2010. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tudok egy jobbat. Írd be ide:


[link]

2010. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
mivel itt lakik a szomszédban, akár éjjel is meg tudom tőle kérdezni..:))
2010. febr. 28. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!