Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára (angol) mekkora...

Nyelvvizsgára (angol) mekkora szótárt visztek?

Figyelt kérdés
A nagy Országh Lászlósat vagy közepes méretűt, vagy esetleg zsebszótárt?
2010. febr. 23. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet szótárat vinni?
2010. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én felsőfokúra óriási szakszótárt vittem. Mindenki röhögött. Én levizsgáztam, ők nem.
2010. febr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy írták az értesítőn, hogy "használni". De meghatározták, hogy csak nyomtatottat, szóval gondolom vinni kell.
2010. febr. 23. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:

nem kell vinni, de eléggé jól jársz vele...közepeset vigyél, az a hasznos...gondolj bele, h vannak benne szófordulatok is, meg egy csomó hasznos dolog

az első részén nem lehet használni....utána viszont a fordításban, levélírásban igen.........jézusom, azért remélem készültél

2010. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csakis nagyszótárt vinnék! Megéri cipelni, több szó, több jelentés, több magyarázat van benne. A zsebszótárt nagyjából már illik tudni fejből a nyelvvizsgára, legalábbis nem túl sokat segíthet.
2010. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én olyan közepes méretűt vittem. (Nem a pici zsebszótár, de nem is az extra nagy :D)


Meg ilyet (mert ebben benne van a levélforma:D):

[link]


És átmentem:)

2010. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én anno kisszótárral nyelvvizsgáztam, sikeresen.
2010. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Természetesen nem a szótáron múlik a nyelvvizsga, de mindenképpen érdemes vinni, én az egynyelvút is és a szinonima szótárat is vinném, elfér és jól jöhet mondjuk egy fordításnál vagy akár levélírásnál. De semmiképp nem elég a kisszótár illetve a gagyi új szótárak, csak a közepes vagy a nagyszótár a jó!


Sok sikert! ;)

2010. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem kozepes meretut, ha veled is sokszor megtortenik az hogy tudsz egy szot, de nem jut eszedbe sehogy sem. Olyankor jo belenezni. Amgy en is most keszulok angol nyelvvizsgazni es nem tudtam hogy lehet szotart vinni, szerencsere meglattam ezt a kerdest :)) akkor sok szerencset ;) take care
2010. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem minden nyelvvizsgán lehet szótárat használni, például a Telc nyelvvizsgán nem szabad...
2010. febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!