Miért mondja mindenki, hogy az angol az milyen könnyű?
Az egy dolog, hogy tényleg nagyon könnyű elkezdeni, de szerintem fokozatosan nehezedik, felsőfok környékén meg az iszonyatosan sok szó miatt szinte vért kell izzadni.
Angol szakos vagyok egyetemen, már jó ideje tanulok angolt, és lám, mai napig tudnak elém tenni olyan szövegeket, hogy éppen csak ki tudom találni, miről van szó benne, nemhogy megértsem!
Beszélek mellette franciául, kínaiul, japánul, oroszul, és ezek mellett is, szerintem az angol egyáltalán nem könnyű, és nem szegényebb, mint más nyelvek. (Nyilván a kiejtése a kínaival, a nyelvtana a japánval, ragozása az oroszéval összehasonlíthatatlan, és ettől még nem könnyű) De szókincsben például nagyon ott van, igeidőkben is az egyik legdurvább nyelv. (Meg mint például a spanyol, arról sem értem, ki terjesztette el, hogy könnyű, mert az igeragozás olyan meglepetéseket tartogat, hogy ihajcsuhajja!, plusz a múlt idők, stb.)
A szép angol kiejtést is nehéz reprodukálni.
Azok mondják, hogy könnyű, akik csak úgy belekalámoltak, és nem jutottak el a nehezebb dolgokig?
Ez is fura nekem, mert a past simple↔present perfect közötti különbség általános iskolás tananyag, az pedig már olyan dolog, amiről könyveket lehetne írni.
Meg ilyeneket hallottam még, hogy kötött szórendje van, ezért egyszerű. Hát ezt is meg lehet cáfolni, mert ott vannak az elképesztően hosszú, vessző nélküli, mindenféle kötőszavakkal, present/past participle-ökkel kapcsolt többszörösen összetettmondatok, amikbe nagyon könnyű belegabalyodni, hiába tudom, hogy alany-állítmány-tárgy, semmit nem tudok vele kezdeni.
Én is azt mondom hogy könnyű pedig több mint tíz éve tanulom/beszélem/használom. Mindent lehet csak akarni kell és igen még sokáig lesznek olyan szövegek amikről csak tippelsz, hogy mi az, mert ez egy viszonylag idős nyelv tehát logika nulla.
A spanyolt is 3 éve tanulom és tény, hogy nehéz a nyelvtanja (legalább is az a rohadt subjuntivo) de nem megtanulhatatlan....
Sok könnyedsége van, de vannak nehézségei is, amik azért kompenzálnak erősen.
Mondom, a többi nyelvvel összehasonlítva, amiket ismerek, az angol nyelv jól megtanulása szerintem egyáltalán nem könnyű.
(Nem mintha nem menne jól az angol, hiszen mégis csak ezt tanulom egyetemen, csak szerintem nem annyira „semmi nyelv” mint ahogy hallom általában az emberektől)
Nincsenek konnyu es nehez nyelvek, ezek nem tudomanyos, hanem szubjektiv kategoriak. Fugg attol, hogy milyen nyelveket tanultal elotte, hanyadik nyelvkent tanulod, mennyire vagy kiteve a kulturalis hatasnak a mindennapokban, milyen modszerrel tanulsz, mennyire vagy motivalt stb. Kulonbseg abban van, hogy az elejen konnyu es fokozatosan nehezedik vagy forditva. Az angol ilyen szempontbol az a nyelv, amit kozepszintre nagyon konnyu felvinni, utana meg egyre nehezedik.
En 3 nyelven tanultam es mindegyikbe ugyanannyi erofeszitest kellett beletennem, csak masfelet.
Én is valami ilyesmit szoktam annak magyarázni, aki ezzel jön, hogy „ja, csak angol?”, hogy minden nyelv másféle területen gazdag, másba kell fektetni az energiát az elsajátításakor, de a végeredmény ugyan az.
Szobatársam isteníti a magyar nyelvet, hogy univerzális, ősi nyelv, nincs párja a világon, mindig az angolt hozza ellenpéldaként, az bezzeg annyira egyszerű, és csak a magyar képes ilyet meg olyat mondani. De hiába mondom neki, hogy nem. (Ráadásul nem is beszél idegen nyelven) Persze, ha meg mondom, hogy nem a magyar az első számú nyelv a világon, akkor hazaáruló vagyok :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!