Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy németet egyszerűbb...

Olaszt vagy németet egyszerűbb otthon tanulni?

Figyelt kérdés

Helló!

2. nyelvnek szeretnék vagy olaszt vagy németet tanulni...(németet utoljára általánosban tanultam) de nem tudok dönteni, hogy melyiket lenne érdemesebb...szóval itthon melyiket könnyebb tanulni?? (van német ismerősöm /cserediák üdülés miatt/, illetve osztálytársam is kint élt sokáig ő is segíteni azt mondta)



2015. ápr. 4. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az olasz sokkal könnyebb nyelv mint a német viszont ha a némethez lenne aki segítene és nem egyedül tanulnál akkor az is lehet könnyű.. szorgalmadon múlik :) én akkor is azt mondom hogy az olasz könnyebb!
2015. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én olaszt tanulok most de szerintem német könnyebb nyelvtanilag. Eléggé hasonlít az angolra. De ha az olaszt elkezded tanulni ha írsz privátban tudok ajánlani könyvet hozzá.
2015. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok,

Én eddig angolt tanultam, megvan középfokig, de mivel a legelején nem lett erős nyelvtani alap felépítve, így a nyelvtannal folyamatosan bajlódtam eddig. És ennyi, több mint 10 év alatt sikerült letenni egy közép vizsgát, így abbahagyom. De helyette szeretnék másik nyelvet tanulni: olaszt vagy németet.

2015. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!