Miért mondják, hogy könnyű a b2-es szint, amikor számomra az képtelenségnek tűnik elérni?
kk:)
Nem nevetném ki. Max. megmosolyognám és segítenék neki(ha tudom,hol van.)
A hiba...hiba hiba hátán.
Az ahhoz jó,hogy ha már 5jére mondom azt a () mondatot (vagy írom) és már ötödjére kérdezi/mondja:what,i dont understand sorry,
olyan nyílsebesen elmegy a kedvem,hogy csak na. :D
Mert megérdemlem. :D
És elvárt tudás az angol, de a magyar nem.
És mégis hogy lehetne ezt leküzdeni?
Bele a mély vízbe?:D
De hiába a dicséret, elég bármi rossz és oda az addigi "munka".
Csak szólok, hogy a tudomány álláspontja szerint az agy Broca- és a Wernicke-területének fejlettségének igenis van szerepe az ember nyelvérzékében.
Ezzel együtt a hozzászólónak agya az van, és egy B2-es szint tényleg nem igényel legendás képességeket. Teljesen mindegy, hogy a matekot vagy a törit szerette-e jobban középiskolában. Egyszerűen meg kell jegyezni, pl. "ha ilyen igeidő van a főmondatban, akkor olyan igeidőnek kell lennie a mellékmondatban", és kész. Meg kell jegyezni 2000 szót és egypár száz nyelvtani szabályt, és megvan a nyelvvizsga.
Igen, utolso, letezik nyelverzek, de sokkal kevesbe jatszik szerepet a nyelvtudasban, mint hiszik sokan. Aki az anyanyelvet megtanulta, az kepes egy idegen nyelvet b2 szinten megtanulni!
Kerdezo, en a helyedben tudatositanam magamban, hogy senki nem beszel hibatlanul semmilyen nyelven. Az anyanyelven se! En peldaul majdnem "semmijen"-t irtam az iment figyelmetlensegbol, te meg a kerdesedben lefelejtettad t-t az "azt" szobol. De egy csomo nyelvtani szabalyt rosszul hasznalunk, egy csomo szot rosszul irunk nap mint nap, tudatlansagbol. Akkor mostantol hagyjuk abba a kommunikaciot, menjunk el nema szerzetesnek, mert akkor tuti nem hibazunk? A tanulasi folyamat resze a hibazas. Azert tanulunk valamit, mert meg nem tudjuk. Es igen, a megoldas: bele a melyvizbe. Keresd az alkalmat a nyelvhasznalatra, ne menekulj elole. Ugyanis az utolso valaszolo velemenyevel ellentetben nem akkor tanuljuk meg jol a nyelvet, ha nyelvtani szabalyokat meg szavakat tanulunk szazaval-ezrevel, hanem, ha a gyakorlatban elkezdjuk hasznalni.
"Ugyanis az utolso valaszolo velemenyevel ellentetben nem akkor tanuljuk meg jol a nyelvet, ha nyelvtani szabalyokat meg szavakat tanulunk szazaval-ezrevel, hanem, ha a gyakorlatban elkezdjuk hasznalni."
Nem kéne hülyeséggel kábítani az embereket. Teljesen más az, hogy valaki megérteti-e magát az adott nyelven, meg hogy le tud-e rakni egy nyelvvizsgát. Itt nyelvvizsgáról van szó, vizsgához pedig nem elég, hogy valahogyan megérteted magad, de tele van a beszéded nyelvtani hibákkal.
Pont az ilyen embereket szokták amúgy megbuktatni nyelvvizsgán, hazajön 10 év után Angliából, elmegy nyelvvizsgázni, és úgy vágják ki a vizsgáról, mint macskát szarni. Persze, mert 10 év alatt sem tanulta meg a nyelvtant, hanem csak arra ment, hogy tudjon kommunikálni valahogy. A nyelvvizsgán viszont nem kommunikálni valahogy kell, hanem pontos kritériumok vannak, és ha "én lát szép felhő égen, nagyon szeret napsütés, sokat úszik tenger" szinten beszélsz, akkor nem lesz meg a vizsgád akkor sem, ha egyébként a magad megértetéséhez ez a szint teljesen elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!