Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor fogok angolul beszélni?

Mikor fogok angolul beszélni?

Figyelt kérdés
9 éve tanulom, Folyamatosan járok magántanárhoz, és tanfolyamra is. Minden másodpercben tanulok, csak munkaidő alatt nem. Ott nem lehet. A fizum 30%-át havonta angol tanulásra költöm. Mit tegyek még??? 4 éve alapfokúztam, de megszólalni a mai napig nem tudok. Mellettem többen felsőfokúztak azóta, és simán folyékonyan, gondolkodás nélkül beszélnek...
2010. febr. 15. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj ki Angliába! Fél év alatt többet fogsz tanulni, mint az elmúlt 9 évben.
2010. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt hogy kell érteni, hogy nem tudsz megszólalni? A tanfolyamon meg pláne a magántanárnál csak megszólalsz! A tudásod ennyi idő alatt már bőven meg kell hogy legyen hozzá, erre mondják közhelyszerűen azt, hogy "fejben kell eldönteni". Te valószínűleg magyarul se vagy nagyon bőbeszédű. Akarni kell, nem baj, ha hibásan vagy lassan, csak mondd. Hol nem tudsz beszélni? A tanfolyam azért jó, mert ott kommunikálni kell másokkal, a magántanár meg azért, mert csak te vagy ott.
2010. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rágörcsöltél a témára, ezért nem megy olyan jól, mint szeretnéd. Ne nézz teljesen bolondnak, de szerintem, amikor egyedül vagy, beszélj magadnak angolul. Narráld az életed, hangosan. E.G. I am posting a comment to sy's question in a webpage I have just found recently, and I do hope he will find my advice useful. (mondtam is közben :D)

Ha ez nem jó, beszélgess az ismerőseiddel, vagy a pároddal angolul :)

2010. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Háhá, minusz egy "recently" a mondatból, elnézést!
2010. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Magyarul nincs gond a megszólalással, sőt talán egy kicsit sokat is beszélek....A baj a mondatalkotással van, mire kinyögök egy értelmetlen mondatot, lemegy a nap. A magánórákon 2 óra alatt szokott sikerülni 10-12 db. A tanfolyamon rendszeresen kihagynak, mert nincs idő kivárni, mire kinyögöm a választ az adott kérdésre. Azt próbálgatom a melóból hazafelé a kocsiban, hogy kimondom amit látok. Nevetségesen szánalmas...egy 2-3 szós alapmondat 10-15 km.....


Pedig megérteni elég sokat megértek...ha nem túl gyors...

Sőt a tanulással sincs gond, megtanultam egy csomó rövid sztorit angolul, van amelyiket 4 éve, és a mai napig tudom kívülről...De ha valaki megkérdi hány óra??? mire kinyögöm a választ, már félórával később van....


Ez milyen már???


Úgy érzem, hogy az idegen nyelv elsajátítása csak azért jött létre a világban, hogy ellenem legyen. Semmilyen más területen sosem vallok kudarcot.



Hihetetlen...


abe

2010. febr. 16. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ez így tényleg elég furán hangzik. Azért ne add fel, nem létezik, hogy a gyakorlás nem hozza meg az eredményét, nem vagy hülye. Milyen mondatokat alkotsz a magántanárnál? Mert gondolom, rövidekkel és egyszerűekkel kell kezdeni és fokozatosan hosszabbítani. Nézz sok filmet, valóban beszélj magadban, hallgass nyelvoktató CD-ket háttérként csak, hogy duruzsoljon a füledbe. Ha lehetőséged van külföldivel beszélni, beszélj, az ő baja, hogy hogy várja ki. Írjál, (naplót, fordítást, képleírást) az is mondatalkotás. Ne akard mindenáron 100%-osan mondani. A bemagolt és elmondott történeteknek is segíteniük kell az előrecsomagolt szerkezetek reprodukálásában és a gördülékeny beszédben. Mondd el ugyanazt többször a magántanárnál, egyre gyorsabban.

Több ötletem nincs. De mi okozza a problémát? A szavak? A nyelvtan?

2.

2010. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszokért, tényleg köszönöm.

Sajnos az említettekből, már szinte mindent kipróbáltam. A háttérben itthon (kb. 2 éve csak a CNN szól) nem is hallok magyar híreket, de ezt nem is bánom. Pl. a jó barátok DVD-t rongyosra néztem, kb 60-szor magyarul, majd ugyanennyiszer angolul is..persze érteni értem, sőt azt is tudom, hogy mi lesz a dialógus következő mondata.

A nyelvtani szerkezeteket is értem, meg persze folyamatosan tanulgatom is, sőt magyarul a legtöbb nyelvtani esetet, igeidőt, ... el tudom mondani, mikor mit kell használni, és hogy képezzük....stb.

Kb. 2000 szót ismerhetek, ezt a neten található szótesztek alapján mondom, meg egy 2000 szót tartalmazó kis könyvet, mindenféle szótárazás nélkül simán elolvasok úgy, hogy értem is. Jó tudom, hogy ez nem sok, de ha egy könyvet meg tudtak írni 700 szóból, akkor elméletileg én azzal a 700 szóval már kellene tudjak beszélni, és annál azért jóval többet tudok, majdnem 3-szor annyit.

Azonban ha éles szituba kerülök, akár utcán kérdeznek angolul, akár a melóhelyen a telefonba angol hang szól, mindjárt meghalok. lever a víz, gyomorgörcsöt kapok, és azt is elfelejtem, hogy fiú vagyok-e vagy lány.....semmi nem jut eszembe. Aztán általában kimentenek a bajból, és utána rájövök, hogy ezt én is tudtam volna....


Egyre biztosabb vagyok abban, hogy ez csak valami gyerekkori aberrációból visszamaradt negatív berögződés lehet. Fel is vettem egy pszichológussal a kapcsolatot a héten.

Egyébként nem vagyok egy "egykönnyen feladós" ezt sem fogom, eddig még minden sikerült az életemben , csak ez nem akar...


Nagyon nagyon köszönöm szépen a válaszokat addig is.

2010. febr. 17. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, akkor ez már szinte fóbia. Annyiféle bizarr fóbia van, mért ne lehetne mondjuk "anglogofóbia". A pszichológus lehet jó ötlet. Azzal semmiképpen nem vagy egyedül, hogy telefonban félnek az emberek idegen nyelven beszélni, az egy stressz, hogy nem látod az illetőt, azt se tudod, ki az, mit akar, nincs szájmozgás, gesztusok, nem tiszta a vonal, ezen csak nagy rutinnal lehet túltennie magát az embernek. A tanfolyamon ne hagyd, hogy kihagyjanak, kifizetted a tandíjat. Lehet, hogy te nem is bánod, hogy kihagynak, addig is békén hagynak? A félős emberek megszólalásának elősegítésére az a technika, hogy pár- illetve kiscsoportos munkák vannak, először megbeszélik ketten-négyen, majd újra elmondják a nagyobb csoport előtt. Illetve hosszabb (az néhány mondat)megszólalások előtt felkészülési, jegyzetkészítési időt adnak. Milyen szintű könyvből tanulsz? Hova jársz tanfolyamra és milyen a magántanár? Ötszavas mondatokkal is meggyűlik a bajod? Szakmailag tanárként nagyon érdekel a dolog.

még mindig én

2010. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el 1 kineziológushoz, állítólag ő feltárja a "hiba" okát!
2010. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma tobb mint 3 es fel eve Angliaban elek. A komment utan 2010 majusaban kijottem, mert igy lattam a leghelyesebbnek, igy talan meg tudok tanulni angolul vegre. Amikor kierkeztem, bemagoltam egy par alapmondatot, ami a munkakereseshez kell, pl.: 'I am looking for a job', I'm from Hungary' meg ilyesmit. Az elso honapok nagyon kemenyek voltak, minden este 160-szor elismeteltem ezeket a mondatokat, nehogy elrontsam masnap munkakereses kozben, de a megtakaritott penzem rohamosan fogyott a testsulyommal egyutt. Nem akartam kajara sem kolteni, de enni sem birtam igazan, mert attol feltem, hogy nem fogjak megerteni, amit mondok, es en sem fogom megerteni, amit valaszolnak..... 1,5 honap mulva lett munkam. Azonnal kerestem egy nyelvtanfolyamot is, gondolvan, hogy itt jobban tanitanak mint otthon. De ha mar csak nem szolalnak meg magyarul az angoltanarok, mar az jo lehet, mert az agyamat angol gondolkodasra kenyszeriti...

Szoval tenyleg jo otlet volt kijonni, rengeteget fejlodtem, es abszolut nem bantam meg, hogy kijottem. A fejlodes senki masnak nem koszonheto csak nekem. Minden masodpercet igyekeztem kihasznalni a beszelgetesre, es a munka mellett mindig jartam valamilyen angol tanfolyamra. Volt amikor tobbre is egyszerre. Ma barmilyen kozerdeku, munkaval kapcsolatos, vagy hivatalos dolgot el tudok intezni, le tudok targyalni, akar telefonon is angolul. (munka, vasarlas, orvos, autoszerelo, adohivatal, szolgaltatas, szorakozas...barmi). A legutobbi angol vizsgam az ESOL LEVEL 1, ami olyasmit jelent, mintha itt angolul erettsegiztem volna angolbol. Vagyis most van egy jo eros kozepfoku szintem irasbol, olvasasbol, szovegertesbol es beszedbol azaz kommunikaciobol. Nem akarom futtatni magam de tenyleg jo vagyok. Van egy par magyar kollegam, aki regebb ota itt el es dolgozik, es megis engem hivnak hozzajuk tolmacsolni, ha valamit nem ertenek meg a munkaval kapcsolatban. Zenesz multamnak koszonhetoen a kiejtesem is nagyon hasonlit a helyi lakosokehoz. A lengyelek, litvanok sokszor azt hiszik elsore, hogy eredeti angol vagyok. Ha uj magyar erkezik hozzank dolgozni, szoktam viccelni vele, hogy eljatszom, hogy angol vagyok. Rengeteg angol baratom van, idonkent eljarok veluk bulizni.. Egy szoval tenyleg remekul erzem magam manapsag.

Viszont azt, hogy folyekonyan beszelek, nem merem kijelenteni. Egyaltalan nem folyekony, ill. van amikor mar majdnem. Ha nem kell a magyart hasznalnom huzamosabb ideig, mondjuk egy egesz nap nem is gondolkodok magyarul, akkor mar majdnem folyekony a dumam....de sajnos masnapra elmulik.

Ismerek itt elo magyart, aki ugyanennyi ideje van kint mint en, soha nem tanult, es megis folyekonyan beszel, es erti is amit mondanak neki. O azt mondja olyan mintha 2 agya lenne egy angol es egy magyar. Egyszer ezt hasznalja, egyszer azt. Nekem meg nincs meg a ket agyam. Es ebben nem vagyok biztos, hogy lesz-e egyaltalan....Pedig azt hiszem akkor tenyleg ki mernem jelenteni, hogy tudok angolul....

2013. szept. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!