Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Effektív ha "csak zsigerből"...

FFDP kérdése:

Effektív ha "csak zsigerből" tanulok nyelvtant?

Figyelt kérdés
Angol, orosz nyelvekre gondoltam. Eddig nem igazán tanultam meg az igeidők neveit csak úgy példákon keresztül oldottam meg a feladatokat érzésből és eddig leginkább bejött, a kérdés az, hogy szerintetek ez így rendben van?
2010. febr. 14. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Amig mukodik, addig igen. Azert nem art, ha atolvasol egy leirast az igeidokrol, just in case.
2010. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. A kisgyerekek sem tudják, mi az, hogy Past Perfect, vagy tárgyas igeragozás mégis használják. Mondjuk én nem így tanultam, de ez a tanáron múlik.
2010. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. febr. 14. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy helyesen is beszélsz-e vagy csak valahogy. Ne mondd már, hogy a 12 igeidő nevének a megtanulása gondot okoz, miközben tudod a nyelvet! Oroszban meg nincs is, csak 3.
2010. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én csak úgy beszélem, nem figyelek ilyesmikre, hát középfokúm van mindkettőből és jövőre orosz felsőfokút tervezek.
2010. febr. 14. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:
én is így vagyok az angollal hogy érzésből használom "csak úgy jön" , de most hogy japánul kezdem el tanulni muszáj vagyok szabályok szerint mert a könyv úgy írja le,meg még nem is tartok ott hogy ráérezzek :P egyébként szerintem semmi baj nincs vele amíg helyesen használod.. talán csak a kivételek fognak kicsit bekavarni szóval azt azért nem árt átnézni
2010. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2010. febr. 14. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!