Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a középfokú latin nyelvviz...

Mik a középfokú latin nyelvvizsga követelményei?

Figyelt kérdés
Középfokú latin nyelvvizsgára jelentkeznék, de nem ismerem, hogy milyen nyelvtani illetve egyéb követelmények vannak.
2010. febr. 10. 10:11
 1/1 anonim ***** válasza:
95%

én origo-n voltam, alapfokon.

Van egy sárga színű nyelvtankönyv(nem nehéz rátalálni, latinból nem sok nyelvtankönyv van), abból kell tanulni. Már alapfokra is sok nyelvtant kellett tudni, középfokra gondolom az egész könyv kell. Szerintem egy középfokúra nem elég a középiskolás anyag, annál többet kell tudni. Nagyon jól kell tudni fordítani. Szóbelin fordítás mellett fel kell olvasni a szöveget(ez a legkönnyebb rész ) van időd fordítani, azt is fel kell olvasni, kérdeznek belőle nyelvtant, végül műv.töri kérdést tesznek fel, a szöveggel kapcsolatban. Nálam csak annyit kérdeztek, hogy mi jut eszembe a szövegről.

Kábé ennyi. Sokat fordíts és a középsulis latin anyag nyelvtani részét nagyon nagyon tanuld meg!

Ha megengedsz egy megjegyzést, latin nyelvvizsgát felesleges letenni, kivéve ha latin szakra mész.

Nem szeretném itt felsorolni az összes nyelvtant,ami kell, de nyelvvizsgán pl. mondanak egy igét azt kapásból át kell tudni tenni másik igeidőbe, felismerni acc.cum.inf-et, abl.abs-t stb. stb. vagy pl. megmondani egy szóról hogy az milyen ablativus. Kábé ilyenek vagy még nehezebbek. Nyelvvizsgák honlapjain tájékozódj.

2010. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!