Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultok szavakat?

Hogyan tanultok szavakat?

Figyelt kérdés
Idegen nyelvre gondolok. Kijegyzeteled külön szótárba és onnan egyenként, v. mondatokba foglalva, v. többször leírod? Napi 30-50 új szót kéne megtanulnom és mindig lemarad jónéhány, amit hamar elfelejtek. Ti hogy tanuljátok?
2010. febr. 7. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Csdinálj kis papírokataz egyik oldalára magyarul a másikra pl.:németül írd rá bejön.Vagy egy két nehéz szóhoz találj ki vmi hülyeséget.(kémiában hogy a réz=Cu úgy tanultam meg régen ,hogy a vitéz leugrik a lováról a sárba és a rázsarkantyúja Cuppan a sárrba (még mostis ha egy gyerek kérdezi ez jut eszembe elősször) hülyeség de a nehezebb szavaknál bejön)
2010. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy olyan nyelviskolában tanultam angolul, ahol az volt a szótanulás, hogy az adott szóval írsz 15 (angol) mondatot. Ha nem rögzült a 15 mondat alatt, akkor még többet.


Időigényes, de jó módszer. Így a kiejtés és az írásmód is rögzül. Nekünk általában olyan 60-100 szó volt feladva óráról órára (egy héten 2X5 órát jártunk)


A szavakat pedig úgy ismételem, hogy reggel felmondom a használati tárgyaimat a szobában, konyhában, fürdőben. A többit meg átolvasom.

2010. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

háh én sehogy xD 1 év alatt 1 suliban úgy megtanítottak angolul h után fél ponttalcsúsztam le a felsőfokú agol nyelvvizsgáról,persze aztán újra mentem és sikerült is :D

de soha nem tanultamszavakat.semmire sem mész a nyelvvel ha nem a saját módján használod.még gondolkodnod is azon a nyelven kell.ha nem azon tökölsz h hogyan is van ez a szó magyarul,sokkal könnyebben ki tudod fejezni magadat :)

19/L

2010. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Megfogom a listát, és elkezdem szóról szóra megjegyezni... Nem vicc, megnézem a magyar jelentést, megnézem, mondjuk az angolt, megismétlem magamban, és megyek tovább. Ezután stratégiát váltok a lista végén, letakarom az angol jelentést, és a magyar jelentést olvasva próbálom felidézni az angolt. Ezután megpróbálom papírra vetni: ismét letakarom az angolt, a magyart olvasva leírom az angol megfelelőt. Ha valami kiesett volna, akkor annak a magyar megfelelőjét külön lapra írom, ezután később leírom mellé az angolt, és most a szűkebb listát próbálom tanulni. Ennek végeztével visszatérek a teljes listára, és az angol letakarásával elölről és hátulról átnézem a listát. Tanulás közben a szavakat magamban mondatba foglalom, ezzel segítve a hosszútávú megjegyzésüket.

Ezek után néha a magyart takarom le, és az angolból kell rájönnöm a megfelelőjére.

Nekem speciel a nyelvtanulásban sokat segít, ha egy jó filmet megnézek magyarul, angolul, megint magyarul... többször...:)

Elég gyakran csinálom azt, hogy magyar szinkronos filmet nézek a tévében, és közben fordítom magamnak angolra a szövegeket.

Egyébként szerintem napi 30-50 szó egyáltalán nem sok...

2010. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

OK, köszi.

Tudod, öregember nem gyorsvonat :)))) Már nem megy könnyen.

2010. febr. 9. 15:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen jellegű problémám nem volt, mert már gyerekként forditgattam unalmamban a dalszövegeket... Ettől valahogy ráállt az agyam... Szóval a konkrét szöveghezkötésre esküszöm.


Nekem viszonylag nagy a szókincsem, de nagyon sok szót nem ismerek, de a szövegkörnyezetből kiderül... Általában erre szoktam hagyatkozni.

2010. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem anyanyelvi szinten beszélsz egy nyelvet, mindenképpen tanulnod kell szavakat. (hiszen az anyanyelveden is megtanultad egyszer, hogy alma.)


Úgy, hogy elkezdek úgy csinálni, mint aki tud angolul és közben nem tanulok szavakat, úgy nem lehet.


Én most egy kicsit félretettem az angolt, vesztemre, mert már egy csomó szó kiesett a fejemből. Mindig kellene vele foglalkozni, minden nap legalább 45 percet.


Én mostanában keresek angol játékokat, melyekkel frissíthetem a már megtanult szavakat.


Régen németből én is úgy tanultam a szavakat, hogy leültem és letakartam az egyik oldalt, aztán a másikat és próbáltam megjegyezni, de mára már meg sem tudok szólalni németül. (pedig 3 éve szereztem nyelvvizsgát.) Ha lesz egy kis időm, a németet is megpróbálom azzal a módszerrel újra tanulni, mint az angolt. (15 mondat minden szóval)

2010. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is ezek mind jo dolgok...csak ugy mgátol nemmegy semmi az ember fejébe. a lapfordítgatos is angyon jó, a letakaros is nagyon jo, és pl én ugy tanultam angyon sokat, hogy a kedvenc sorozatomat néztem a jóbarátokat angolul feliratozva. és iszonyat szot megtudtam jegyezni. persze mondatokat, bezsédeket, visszatudok szo szerint idézni:d persze többször láttam már mint 1x:D de ha imádod, ez nem fáradtság...sok siekrt hozzá
2010. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Naponta beszélek külföldiekkel a neten... Amúgy meg soha nem tanultam a szavakat amiket leírtunk órákon.. megmaradnak csak úgy..
2010. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!