Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy középfokú eszperantó...

Egy középfokú eszperantó nyelvvizsgára fel lehet készülni két hónap alatt, ha még sohasem tanultam? (Időm az lenne rá bőven. )

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 19:16
 1/6 anonim válasza:
100%

Nekem Szilvási lászló könyve van meg, abban volt egy, az eszperantót reklámozó papír, mely 4-6 hónapot ír a középfokra.


De ha érdekel, én is most tanulom, e-mailben levelezgethetünk eszperantóul gyakorlásképp... Ha érdekel, írj mailt...

2010. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy nyelvnek idő kell. Ez nem olyan, hogy bemagolod és kész.

Sokan azt hiszik az eszperantó tök egyszerű. 2-3 hónap alatt megvan, aztán azért ilyen a bukási arány nyelvvizsgákon. (10ből 7)

2010. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van időd és szorgalmad, akkor fel.

Keresd meg bárhonnan a föld alól Jozefo Horváth 30 nap alatt eszperantóul c. könyvét. 1979-ben jelent meg, gyönyörű sárga, gyors egyéni tanulásra tervezték, és az enyémet nem kapod meg semmi pénzért. :-)

2010. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm 3 hónap alatt szerzett középfokú nyelvvizsgát, a 0-ról. Igaz, keményen tanult is. Szóval nem lehetetlen
2010. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22:48 vagyok. Ez egy olyan híres és különleges könyv, hogy még a Wikipédiának is van róla szócikke:

[link]

2010. febr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kb. 150-200 munkaórával lehet jó módszerrel eljutni eszpből középfokig. De ehhez tényleg jó módszer kell és intenzív munka. Feltételezem, hogy nem vagy nagy nyelvtehetség, ha az eszppel próbálkozol. Úgyhogy ha 2 hónapod van rá, akkor reggeltől estig tanulnod kell.
2010. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!