Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes elkezde...

Melyik nyelvet érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok és most kell eldöntenem hogy mit tanuljak 2. nyelvnek. (angolt már tanulok) A németen, francián és az olaszon gondolkozok. Tudom hogy a farncia nagyon nehéz de ha eldöntöm hogy meg akaraom tanulni akkor meg tudom csinálni szóval nem szempont a nyelv nehézsége. Melyiket válasszam? Melyikre van nagyobb szükség?
2010. febr. 5. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Mivel a francia au Unió alapnyelve, szerintem azt a legérdemesebb. Én azt tanulok, nekem pl. még az olasznál és az angolnál is könnyebb, de kinek mire áll rá jobban az agya.

Mivel akarsz később foglalkozni?

2010. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Még nincs konkrét elképzelésem, de annyi biztos hogy a reál tárgyakkal fogok tovább foglalkozni

2010. febr. 5. 23:48
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Aki németél beszél, valószínű angolul is. Inkább a francia, a franciák nem hajnlanódak megszólalni. h amégis, azt nem nagyoon fogd érteni xD Tapasztalat..
2010. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én angolt és franciát tanulok, nem nehéz a francia, és hasznos
2010. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol után nem nehéz a francia, hiszen a szókészlet nagy része közös.
2010. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A német a 2. leghasznosabb nyelv, de nehéz. Ha a nyelvek kevéssé mennek, akkor válaszd a franciát: majdnem olyan fontos, mint a német, de könnyebb, és az angoltudás különösen megkönnyíti. Az olaszt akkor tanuld, ha művészettörténésznek vagy zöldség/gyümölcs nagykereskedőnek készülsz, mert ezen a két területen használják, ezeken a területeken kívül alárendelt szerepe van.
2010. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most látom ezt:

"de annyi biztos hogy a reál tárgyakkal fogok tovább foglalkozni"

Akkor méginkább a német (de csak ha nem félsz a nehézségektől).

2010. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Német után minden nyelv könnyű. A francia nem nehéz, ugyanolyan kb. mint az angol, én ezt a kettőt simán tanultam párhuzamosan. Ami óriási hibám volt az az, hogy nyelvvizsga előtt abbahagytam. Se nyelvvizsgám, most meg már sokat felejtettem alig maradt meg valami. És sokat költöttem a magánórákra. Szóval bármit tanulsz majd sose hagyd abba, legalábbis a vizsgáig biztosan ne.

Ami igaz, hogy a franciák túl értékelik magukat és valóban nem szeretnek más nyelven megszólalni mégha tudnak is akkor sem. De nagyon szeretik ha te beszéled a nyelvüket, teljesen odáig tudnak lenni érte.

2010. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Németnek szerintem nincs sok értelme, csak ha már beszélsz angolul meg franciául. Az unió miatt mindkét nyelv kell pár éven belül minden komolyabb álláshoz.
2010. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Németnek szerintem nincs sok értelme"


Természettudományos, műszaki és gazdasági területen is roppant fontos, mert Németország a minőségi ipar és tudomány egyik legfontosabb országa. Ugyan állítólag ott sokan tudnak angolul, a gyakorlatban azonban a németek angoltudása gyakran kiábrándító. A turizmusban is fontos a német, mert a legtöbb idelátogató külföldi német és osztrák. A kereskedelemben is fontos, mert Németország (és Ausztria) Magyarország fő exportpiacai. A német baromi hasznos, és akkor a német költészetet és irodalmat még meg sem említettük.

2010. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!