Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rég tanultam már nyelvet és...

Rég tanultam már nyelvet és nem tudom h hogyan kezdjek hozzá. A nyáron szeretném elkezdeni. Mit tegyek? Kort és nemet is kérnék.

Figyelt kérdés

Az a baj hogy ahogy fősulira kezdtem járni 3éve, azóta nem tanultam nyelvet egyátalán. Mert fősulin nem lehetett felvenni csak majd az 5. és a 6. félévben.Viszont általánosban és gimiben is azt mondták h nagyon jó a nyelvérzékem. Német(10 évig) és angolt(2évig a gimiben) tanultam,de a diplomához mind2ből szakmai középfok kell.


22/F


2010. jún. 8. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az angolban van tapasztalatom. Kezdj el feliratos filmeket nézni, pl. a Született feleségek elég egyszerű és jól érthető. Az majd feleleveníti a passzív szókincsedet.

A szakmai szókincshez jó alapozás az Assimil üzleti angol, de az azért nem elég. Ha már megvan a passzív tudásod elmész egy pár hetes intenzív tanfolyamra (pl. egy heti 25 órás), hogy visszaszerezd a gyakorlatodat. Pár hét és nehezedre esik majd magyarul megszólalni.:)

2010. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


A saját tapasztalataimból kiindulva(mondjuk én utáltam az angolt, szar tanárjaim voltak stb.) de mivel szükségem volt egy nyelvvizsgára egy barátommal elmentünk egy nyelvtanfolyamra.


Olyan csomagot választottunk, hogy csak mi ketten legyünk és az anyanyelvi tanár. 50 órát vettünk, rengetek házit kaptunk, amit nem érettük átbeszéltük és nagyon sokat beszéltünk, ami sok angol tanár hiányossága.Magam sem gondoltam volna, de elsőre sikerült lenyelvvizsgáznom, pedig az alapokról indultam.


Elég kiábrándító, de szerintem ha tényleg szeretnél szakmai középfokút, akkor ahhoz tanár kell és mivel olcsóbb és jobb valakivel menni akkor ezt tudnám javasolni.


Egyébként a filmek nézése, olvasás ezek is sokat segítenek:)


Sok sikert!:)


L/18

2010. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát az angolt énsem szeretem és én is az alapoknál járok belőle. Én arra gondoltam h egyedül rázodnék vissza a nyelvekbe, legalábbis az alapokba. Csak nehéz mert 2 nyelvből kell..A német még menne is de az angol..ahhoz majd tanár kell mindenképp..:( Jah és turizmus vendéglátás szakos vagyok..
2010. jún. 8. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok. Hát, az alapokhoz akkor tényleg a feliratos filmek, könyvek "sablonos" tanácsot tudom javasolni. Esetleg gondolkoztál már azon, hogy regisztrálj egy külföldi honlapon és keress magadnak valakit akivel tudsz angolul/németül beszélgetni skypon? Én az Inlingua(nyelvsuli) honlapjáról szereztem anno levelező partnert és sokat javultam azóta.
2010. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Idegenforgalmat tanulsz, csak mert ismerős a 2 szakmai középfokú.. :)

Én (is) ezen a szakon vagyok, most másodéves, eddig megszereztem a német nyelvvizsgámat, nyárra tervezem az angolt (felkészülést) és őszre-télre a vizsgát.


Legjobb módszer azonnal megrendelni a könyveket. Először is válaszd ki, melyik vizsgarendszerben tennél vizsgá(ka)t. A KITEX-et nagy szeretettel ajánlom, ha kérdésed van, írj privit nyugodtan :)


Szóval, én megvettem könyvet, majd eljártam magántanárhoz. Az elején kicsit döcögtünk, de belejöttem és ment minden :) a felkészítőkönyvben minden benne van, ami a vizsgán előfordulhat, csak ajánlani tudom (a honlapon tudod megrendelni)

3 hónap alatt felkészültem belőle úgy, hogy én is elszoktam már a nyelvtanulástól. szép lassan minden visszajött. Néztem német tv-t, olvastam pár német cikket, kicsit nyelvtanoztam a neten, és volt pár levelezőpartnerem. És persze 'szorgalmasan' készültem :) rengeteg levelet írtam, ezzel is gyakoroltam a nyelvtant, mert a végére szinte már nem is volt hibám bennük :P csináltunk egy csomó típusfeladatot, és rengeteg házit is kaptam :P


Írj, ha kérdésed van.


<D>

2010. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!