Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az 5 éves...

Mi a véleményetek az 5 éves nyelvi előkészítős osztályokról?

Figyelt kérdés
ebben a középsuliban úgy van h 3 évig németet tanulok (mert eddig azt tanultam) és aztán nyelvizsgáznom kell , aztán két évig meg angolt tanulok és 2 év után vizsgázok ebből is. hallottam már negatív de pozitív véleményeket is. szerintetek megéri?
2010. febr. 2. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok végzős.(ötödikes) Minket is azzal hitegettek, hogy első végére középfokú, utána meg felső. Na persze! Annak van nyelvvizsgája aki külön tanárhoz járt. Egy 23 fős osztályból 3 embernek.
2010. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 czibles ***** válasza:
100%

nállunk fél osztálynak már megvan az emelt angol érettségije, és akiknek nem lett 5, azok közül is már csak 1-2 ember van akinek nincsen nyelvvizsgapapírja.

10-ben egész osztály előrehozott közép infó érettségi csinált.

viszont nekem már nagyon elegem van ebből, még 1X biztos nem mennék 5évesre. már egyetemen lennék...

amugy 4-ig jobb 5. év a nagyon szar, mikor tudod, ha nem 5 évesre jöszz akkor már rég nem itt lennél.

2010. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nyelvvizsgáznod kell, nyelvvizsgára nem lehet kötelezni. Két év angoltanulás után csak igen magas óraszám mellett lehetne, de azt az óraszámot a további években már úgyse nyújtják. Ez inkább valami beetetés. Szerintem csak időpocsékolás a nyelvi előkészítő, normál osztályban is meg lehet tanulni egy nyelvet. Sok függ a tanártól és az osztály képességétől is. Viszont 9.-ben, mikor alig van más tantárgy, kiválóan el lehet felejteni tanulni.
2010. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én véleményem szerint időpocsékolás, bár én nem 5évesre járok.

ellenpélda:

én 4 éves gimibe járok, angol tagozatra. Ez annyit tesz, hogy heti 7 angol van, mellette heti 3 óra másodnyelv(nekem spec. német).

2 év után megvolt az angol középfokúm(10. végén) és 12. elején letettem a felsőfokút. mások pedig úgy csinálják, hogy két középfokot raknak le.

aki nagyon ügyes az összehoz 1 felsőt meg 1 közepet.

minőségi a képzés, nem kell 5 év. ennyi :D

2010. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, igaza van az utolsónak. Ugye angolon kívül alig kell tanulni valamit nulladikban, és majd elsőben amikor már normálisan kéne tanulni nem fog menni. Mivel nagyon sok egy év tanulás nélkül. Aki kitűnővel jött a gimibe már az is csak 2-es 3-as volt, és nem azért mert olyan nehéz volt. De hálistennek mostmár újra vissza szoktunk, de az az időszak borzasztó volt.Végülis én nem bántam meg.Akkor éltem csak ki magam igazán.Azt csináltunk amit akartunk, mivel nem kellett tanulni úgy lógtunk meg ittunk ahogy akartunk.Haza mehettünk későn, stb.
2010. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előttinek :)
2010. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. febr. 4. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nyelvis osztályba járok és az első évnek nem sok értelme volt ilyen tantárgyak mint tanulás módszertan(tök értelmetlen), demokratikus állampolgárságra nevelés, viszont az angoltanárom nagyon jó volt, bár nem jutottam el nyelvvizsga szintig mert meghúztak nyelvvizsgán 2szer is.Tényleg időpocsékolás.A mi sulinkban az jellemző a nyelvis osztályokra hogy általában az itt tanulók ugyebár elsőben az angolon kívül nemigen kell tanulni ezért rászoknak a nemtanulásra és nehéz visszaszokni rá.
2010. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Angol előkészítős évfolyam utolsó évében vagyok. Most már nem bánom, hogy így döntöttem, de soha nem jelentkeznék 0.-ba újra. Az utolsó év nagyon lassú, vontatott, unalmas. Viszont, ha valaki nem tudja, hol tanuljon tovább, akkor eggyel több éve van eldönteni.
2010. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az nem igaz, hogy nem lehet visszaszokni a tanulásba, mert én is 5évesre járok, általánosban végig kitűnő voltam és 9.-ben ugye nem nagyon kellett tanulni, 10.-ben mégis csak 2 négyesem lett félévkor is meg évvégén is..szóval ez egyáltalán nem igaz..

én egyébként örülök, hogy 5évesre jöttem, legalább több időm van eldönteni, hogy mit is akarok majd kezdeni magammal, hova menjek stb. most vagyok 11.-es és januárban csináltam a középfokú szóbelit angolból, évvégén fogom az írásbelit is. de már tavaly is letehettük volna, igazából nem tudom, hogy miért csak most mentünk el.. és nekünk 9.-ben 10 angolunk volt, most meg 5. németből meg 3 van. abból sztem nem fogok nyelvvizsgát csinálni, mert nagyon utálom. és nem is érdekel..

2010. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!