Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc vagy Elc? Középfokú...

Telc vagy Elc? Középfokú angolhoz (C)?

Figyelt kérdés

Diplomához kéne, a nyelvtan nem megy, szövegértés jobban, tényleg csak arra törekszem, hogy be tudjam mutatni a diplomámhoz. Hol könnyebb, hol kedvesebbek, ha tényleg nem vagyok nyelvzseni? Azt hallottam ez a két legkönnyebb út a nyelvvizsgához.

Tapasztalatokat várok, főleg azoktól akik mindkettőt csinálták vagy hallottak róla. Köszönök szépen minden hozzászólást.


2010. febr. 2. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én TELC-et csináltam, elsőre meglett. Ismerősömnek ECL kb. negyedjére...


Persze a TELC sem sikerül mindenkinek rögtön, de abszolút kedvesek voltak szóbelin. Nekem is diplomához kell, kell még egy alapfokú is, abból is TELC-re megyek németből.

2010. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ha hallotál már vagy más a telc honlapján hirdetett nyelvvizsgák előtt nyelvtanfolyamokról, akkor kérlek arról is írjatok. Gondolkodok rajta, hogy elmenjek, talán jól jöhet.
2010. febr. 2. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
én most járo ka tanfolyamra 4 v 6 hetes asszem, nekem most szombaton lesz a vizsgám.. a tanfolyam nagyon jó, kedves és értelmes a tanár, a lényeget tanuljuk, sokkal jobban átlátom már a nyelvtant, tudju ka viszga buktatóit. érdemes.
2010. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én jártam tanfolyamra. Igazából ez nem olyan nyelvtanfolyam volt, hogy attól olyan nagyon bővül a szóincsed, vagy rámentünk a nyelvtanra. Ez egy 30 órás tanfolyam volt, ahol kifejezetten a típusfeladatokat gyakoroltuk, a magnót, a fogalmazást, a beszédet, stb.


Én Szegeden voltam egy 30 órás felkészítőn a TIT Szegednél.


(Első válaszoló voltam.)

2010. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív tanfolyam-tapasztalatot. A hatvan órásat célzom meg, ha már lúd...:)

Remélem létszámtól függetlenül is indítanak, de majd elmegyek és jól megkérdezem.:)

2010. febr. 2. 10:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

Én ECL-t csináltam, de nekem ez volt az első nyelvem. Elsőre meglett. Egyik osztálytársam TELC-re ment és egy ismerősöm aki úgymond "bennfentes" a témában azt mondta hogy ECL-ben a német klasszisokkal könyebb, mint az angol. A TELC-ben viszont fordítva. Az angol sokkal könyebb mint a német. Igaz ott kell hozzá egy kis nyelvtan. Én is javaslom a nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamot, igaz én nem jártam rá, de írhatsz próbavizsgát és előre tudod hogy mennyi idővel kell számolnod. (Én ECL-ben nagyon meglepődtem amikor 45 percet adtak 2 olvasmányra...)


Amúgy sok sikert a nyelvvizsgához ;) !

2010. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most ez olyan dolog, hogy nekem is meglett az ECL angolból, de van olyan ismerősöm,akinek meg a TELC lett meg harmadjára. Részemről az ECL-t favorizálom.
2010. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

TELC forever. németből jóval könnyebb, de amúgy angolból elsőre emglett 93%os eredménnyel :D

felsőfokon viszont ECL-re megyek:D


feladatlapokat tölts le, csináld meg és meglátod neked személyszerint melyik a könnyebb...


ECL-en egyáltalán nincs nyelvtan asszem:S nemtom :D


TELCen nagyon rendesek és könnyű a magnó, ECL-en zavarosabb.

2010. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!