Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha most alapszinten vagyok...

Ha most alapszinten vagyok angolból mennyi idő alatt tudom letenni a középfokút?

Figyelt kérdés
Úgy hogy suliban tanulok angolt +otthon is
2010. febr. 1. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyire intenzíven tanulod az angolt, és mennyit tanulsz otthon. Meg persze a tanártól is rengeteg függ. Ha egész órán nem csináltok semmi értelmeset,akkor elég sokára fogsz tudni középfokúzni. De ha sokat gyakoroltok, pl. beszélgettek vagy nyelvtani feladatokat csináltok (bár nem ez a legfontosabb) vagy szövegeket olvastok és értelmeztek angolul, akkor szerintem elég gyorsan eléred a középfokú szintet. Amit még ajánlani tudok, az az, hogy nézz sok filmet eredeti angol hanggal (esetleg először az angol feliratot is bekapcsolhatod, ha van, és olvass könyveket angolul. Hidd el, így nagyon gyorsan lehet nyelvet tanulni. =) Sok sikert hozzá.
2010. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2010. febr. 1. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Átlagos tehetséggel és jó módszerrel kb. 600-700 munkaórával számolj. Tehát átlag napi 1 óra tanulással 2 év, napi 2 óra befektetésével 1 év. Ha pl. gimnáziumban heti 4 órád van, akkor érettségi idejére már középfokú szinten leszel. Nekem annak idején mire érettségiztem, már rég megvolt a felsőfokúm, de naponta több órán át használtam az angolt előtte évekig (nem kifejezetten "nyelvet tanultam", viszont angolul olvastam).


Ha intelligens, érdeklődő ember vagy, akkor az internet jóvoltából korlátlanul hozzájuthatsz angol szövegekehz. Ha olyan dolgok (is) érdekelnek, amikről angolul lehet sokat olvasni, akkor néhány év alatt felsőfokú szintű angoltudást fogsz összeszedni.

2010. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!