"Belerokkanhatok"-e abba, hogy 2 nyelvet tanulok, de azokkal nagyon szegényesek az ismereteim, ha felsőfokú végzettség a célom?
7: Hát nem tudom, miért gondolod, hogy nem kellett nyelvvizsga, az első 2 év után várták el az első nyelvvizsgát, és még gimi alatt a másodikat.
Én csak egyet csináltam meg gimiben és a másodikat egyetem alatt.
11: "és aki akkor élt az még diplomát szerzett simán nyelvvizsga nélkül!!!!"
A diplomához pedig még mindig is kötelező volt legalább egy nyelvvizsga, és az én főiskolámon még egy szakmaival bővített nyelvvizsga is mellé.
Amikor én felvételiztem, még tizedennyi embert vettek fel egyetemre, mint most, és a korosztályunka Ratkó-unokák, akik 5-6-szor annyian vannak, mint az előtte és utána lévő emberek. És ezért ha nem volt nyelvvizsgád, be sem juthattál a felsőoktatásba.
De ennek végképp nem értem, mi köze a kérdésedhez.
A kérdés az volt, hogy nem túl sok-e 2 nyelv úgy, hogy az egyiket már régen tanulod. Továbbra is azt mondom, hogy egyéni képességek kérdése, mi 3-mat kezdtünk 14 évesen nulláról, és nem kevertük össze, és érettségi előtt átlagosan 2 nyelvből volt mindenkinek közép C nyelvvizsgája a 14 évesen kezdett nyelvekből.
Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy ne lett volna kötelező, mert minden idősebb diplomás is, akit ismerek, több nyelven beszél felsőfokon folyékonyan.
De való igaz, hogy 13 éves korom előtt nem olvastam diploma feltételeit leíró információkat, tehát nem tudom, 1989 előtt kellett-e.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!