Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz az ECL középfokú (angol...

Nehéz az ECL középfokú (angol ) írásbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

nyáron szeretnék nyelvvizsgázni és megnéztem több nyelvvizsgát és ezt találtam szimpatikusnak , mondjuk főleg azért mert nem megy az angolról magyarra fordítás :( ( BME nyelvvizsgám pont a fordítás miatt nem lett meg --írásbeli -- )

Azt szeretném megtudni, hogy mennyire nehéz ez a nyelvvizsga ? És hol találok BP -en kimondottan erre a nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamot ? A segítségeteket köszönöm !


2010. jan. 28. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennél a nyelvvizsgánál szerintem az a lényeg, hogy jó nagy legyen a szókincsed, mivel nem használhatsz szótárat. Amúgy a feladatok nem olyan vészesek, de minél több szót ismersz, annál egyszerűbb. Sajnos tanfolyamot nem tudok!
2010. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ECL-nek a hallás utáni szövegértés része a nehéz, az írásbeli nagyon könnyű. Nekem pl. a témáim a levélnél: 1. egy éttermet kellett bemutatni, ahol legutóbb voltunk (mit ettünk, milyen volt, miért voltunk), 2. az internet hatása a kommunikációra. Az olvasás utáni szövvegértés meg tényleg nagyon könnyű volt :)

De ha van esetleg konkrét kérdésed az írásbelire, arra is szívesen válaszolok :9

2010. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket ! A második hozzászólónak , igen hallottam h nehéz a szóbeli rész , nekem BME szóbelim van és azt szeretném ECL írásbelivel "keresztezni" . A konkrét kérdésem az lenne, hogy hogy készültél fel rá - az írásbelire - milyen könyvekből ? Vagy elég az ECL felkészítő könyv ? A segítségedet köszönöm !
2010. jan. 29. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!