Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Úgy. , mint. Angolul?

Úgy. , mint. Angolul?

Figyelt kérdés
Hogy mondod ezt a kifejezést angolul? Hogy érthetőbb legyen a jelentése, egy példamondat: Úgy Józsi, mint a barátai szerettek seggrepacsit játszani. Kösz a választ!
2010. jan. 27. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Józsi and also his friends....

Legalábbis nekem jobb nem jut eszembe, de majd biztos lesz valaki, aki tud jobbat mondani. :)

2010. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Ha nem lesz jobb megoldás, majd alkalmazom, de nekem nagyon úgy rémlik, hogy van ennek pontosabb angol megfelelője, valamikor tudtam is, de most az istennek nem akar eszembe jutni. :) Pont ezért idegesít annyira, hogy meg kellett kérdeznem. A netet már végig böngésztem, de erre a kifejezésre eleve nehéz keresni. :) Mégegyszer kösz és várom a további okosságokat!
2010. jan. 27. 15:14
 3/6 anonim válasza:
51%

Like Józsi, and also his friends loved to play...

Szerintem de nem biztos.

2010. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt is köszi! Jelzem, hogy a szavazást lezárom :) mert végül lefordítottam a lefordítandót a keresett kifejezés megkerülésével, de azért hobbiból valaki még beküldheti a helyes megfejtést! :)
2010. jan. 27. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Kapásból magyarul nem helyes ez a kifejezés, hogy úgy...mint, germanizmus, magyarul így monduk: mind Józsi, mind barátai. Angolul: both Józsi and his friends. Ez nem hasonlítás, hogy like-ot kéne használni.
2010. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, igazad van abszolút, a mind..., mind... tényleg helyesebb magyarul, de így szerepelt a szövegben, amit fordításra kaptam. És igazad van az angol megoldással is, én is ezután kutattam az agyamban, lehet, hogy épp az "úgy" vitt félre. Köszönöm!
2010. jan. 28. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!